Povandeniniai laivai galės numušinėti lėktuvus

2012-02-22

Nuo šiol povandeniniai laivai galės neutralizuoti vieną didžiausių jiems kylančių pavojų: zenitinėmis raketomis jie galės naikinti juos medžiojančius sraigtasparnius ir kitus lėktuvus.

Vokietijos bendrovė „Diehl Defense“ sukūrė unikalų zenitinį raketinį kompleksą IDAS, kuriuo apginkluoti povandeniniai laivai galės atakuoti lėktuvus būdami po vandeniu, pranešė „Defence Update“. Naujasis kompleksas buvo pristatytas Singapūre vykusioje gynybos technologijų parodoje „Singapore Airshow 2012“.

Skelbiama, kad IDAS (Interactive Defence and Attack System for Submarines) sistema kol kas yra vienintelė pasaulyje, leidžianti „uždengti“ bene svarbiausią povandeninių laivų apsaugos spragą. IDAS raketos leidžia sunaikinti iki šiol povandeniniams laivams nepasiekiamą ir labai pavojingą priešą – karinius lėktuvus. IDAS raketos skrenda lėčiau už garso greitį ir skirtos palyginti negreitiems taikiniams, pavyzdžiui, povandeninių laivų ieškantiems sraigtasparniams su hidrolokatoriais, naikinti. Jie labai pavojingi povandeniniams laivams, nes gali nustatyti jų buvimo vietą ir pažymėti taikinį būsimai giluminių bombų, iš lėktuvų leidžiamų torpedų ar kitų karinių laivų atakai.

IDAS komplekse yra 4 priešlėktuvinės zenitinės raketos, jos laikomos specialiame transportavimo konteineryje, telpančiame standartiniame 533 mm kalibro torpedų leidimo aparate. Iš jo paleista IDAS raketa iškyla į jūros paviršių, išskleidžia sparnus ir įjungia raketinį variklį.

Skelbiama, kad bandymų metu IDAS raketų varikliai dirbo stabiliai, jos išvystydavo didielį greitį, o skrydžio nuotolis siekė 20 kilometrų. Raketos į taikinį nukreipiamos ne infraraudonųjų spindulių davikliais, reaguojančiais į lėktuvų variklius, bet naudojant valdymą per specialaus šviesolaidžio giją: pasak gamintojų, tai užtikrina didelį pataikymo tikslumą, valdymo patikimumą, be to, suteikia galimybę įvertinti taktinę situaciją. Ateityje IDAS raketos gali būti nukreipimos į taikinį ir kitais būdais, pavyzdžiui, pasitelkus povandeninio laivo pasyvųjį sonarą, galintį aptikti sraigtasparnį iš jo sraigto sukeliamo banginio efekto.

Ekspertų teigimu, priešlėktuvinėmis raketomis apginkluoti povandeniniai laivai gali pakeisti jėgos balansą pasaulio jūrose ir vandenynuose. Iki šio povandeniniai laivai nuo pavojaus iš oro buvo apsaugoti tik sąlyginai: jie galėjo pasinaudoti dideliu panirimo gyliu ar nešiojamosiomis zenitinėmis raketomis. Dėl šių priežasčių povandeninius laivus medžiojantys lėktuvai galėjo palyginti saugiai jų ieškoti nedideliame aukštyje arba atakuoti į paviršių iškilusius laivus iš vidutinio ar didelio aukščio nesibaimindami atsakomųjų veiksmų, sakoma pranešime.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...