Išrasta mintis skaitanti riedlentė

2012-02-28

Teksaso „Chaotic Moon“ laboratorija šiais metais pristatė „Kinect“ technologija paremtą riedlentę, kuri yra valdoma žmogaus rankų gestais. Dabar jie pristato naują riedlentę, kurios valdymui nereikia nei „Kinect“ technologijos, nei gestų, ji juda skaitydama vartotojo mintis. Naujoji „vaizduotės“ riedlentė ne tik pakeitė supratimą apie tradicines riedlentes, bet ir pademonstravo kaip galima daug ką pakeisti pasitelkus kūrybingumą bei technologinį išradingumą.

Prie šios „vaizduotės“ riedlentės yra pritaisyta „Samsung“ tabletė, kurioje yra įdiegta Windows 8 operacinė sistema, ir 800 vatų elektrinis variklis. Riedlentės sudėtis yra analogiška ankstesnei versijai, vienintelis, tačiau svarbus skirtumas – specialus galvos apdangalas. Su šia įranga riedlentė gali smegenų bangas išversti į vartotojo įsivaizduojamus veiksmus, pavyzdžiui kelionės kryptį, pageidaujamą greitį. Specialusis minčių skaitytuvas yra „Emotiv“ kompanijos produktas. „Emotiv“ pagamino įrenginį, kuris tarnauja kaip sąsaja tarp žmogaus ir kompiuterio sąveikos.

„Emotiv“ save laiko neuroinžinerine kompanija, jos moto: „Tu mąstai, dėl to gali“. Kompanijos moto gerai atsispindi ir gaminamuose įrenginiuose. Mintis skaitantis galvos apdangalas smegenų bangas perduoda į „Samsung“ tabletę, o programinė įranga, esanti tabletėje, paverčia bangas į signalus bei sąveikauja su riedlente ir vairuotoju. Kai vairuotojas nori sustabdyti riedlentę, jam užtenka pagalvoti apie būsimą kelionės tikslą. „Chaotic Moon“ laboratorija neslepia neturinti jokių komercinių tikslų. Priešingai, kompanija žada paviešinti informaciją reikalingą identiškų riedlenčių gamybai.

Parengė: Martynas Vaičekauskas

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...