Lietuviai – per žingsnį nuo technologijų konkurso finalo

2011-08-04

Rekordinis skaičius Lietuvos atstovų savo IT žiniomis aplenkė daugiau nei 5000 varžovų iš viso pasaulio ir dabar tėra per vieną žingsnį nuo didžiausio technologijų konkurso „Microsoft“ „Imagine Cup“ finalo Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Šiemet net aštuoni IT specialistai iš Lietuvos parodė savo pranašumą „Imagine Cup“ „IT iššūkio“ rungtyje ir dabar stos ginti Lietuvos garbę paskutiniame etape prieš didįjį finalą, pranešė bendrovė „Microsoft Lietuva“.

„Šiemet dalyvavimu „Imagine Cup“ technologijų konkurse susidomėjo kaip niekad daug IT specialistų. Tačiau svarbiausia, kad dar daugiau jų įrodė esantys pajėgūs konkuruoti tarptautiniu lygiu, – sakė „Microsoft Lietuva“ akademinių programų koordinatorius Tautvydas Dagys. – Palyginus su praėjusiais metais, kai antrajame „IT iššūkio“ etape Lietuvai atstovavo trys studentai, 2011–ųjų Lietuvos komanda yra ženkliai stipresnė.“

„IT iššūkio“ kategorijoje specialistai iš viso pasaulio aštuonių testų metu sprendė informacinių technologijų užduotis, susijusias su stambių kompanijų infrastruktūromis, naujausiais produktais bei platformomis, vartotojų poreikių valdymu. Visi testai „Imagine Cup“ turnyre parengti taip, kad dalyvių informacinių technologijų žinias būtų galima patikrinti aukščiausiu lygiu.

Jau antrus metus „Imagine Cup“ „IT iššūkyje“ dalyvaujantis ir daugiausia balų iš Lietuvos atstovų surinkęs KTU studentas Tomas Dabašinskas pastebi, kad susidomėjimas tarptautiniais technologiniais konkursais auga. „Šiemet universitete su kolegomis suorganizavome bendrą IT iššūkio testo sprendimą ir sulaukėme itin aktyvaus dalyvavimo, – sakė T. Dabašinskas. – Mane asmeniškai konkursas paskatino intensyviau domėtis informacinėmis technologijomis. Po dalyvavimo praėjusiais metais pradėjau aktyviau gilinti IT žinias, šiemet sieksiu pasirodyti dar geriau.“

Kitame etape lietuviai turės parašyti trumpą esė, kaip išspręsti opią paprastų vartotojų technologinę problemą. Pasak T. Dabašinsko, šis etapas pateikia dar didesnių iššūkių nei pirmieji testai, todėl reikės susikaupti ir užduočiai skirti daugiau laiko.

Lietuvių filmas atkreipia dėmesį į AIDS

Šių metų Lietuvos „Imagine Cup“ komanda pasipildė ne vien IT specialistais. Kūrybingi KTU studentai Martynas Petkevičius ir Tomas Uktveris iš komandos „Sparta“ sumontavo unikalų animacinį filmuką ir pateko į antrąjį etapą „Skaitmeninės medijos“ kategorijoje. Už „Spartiečių“ kūrinį balsavo didelis gerbėjų būrys ir lietuviai užėmė aukštą 22–ąją vietą tarp 160 dalyvių iš viso pasaulio.

„Skaitmeninės medijos“ kategorijoje filmukus, muziką ar nuotraukas kuriantys studentai sprendžia Jungtinių Tautų įvardintas pasaulio socialines problemas. Lietuviai savo trumpu animaciniu filmuku atkreipia dėmesį į sergamumą AIDS. „Žiūrėjome praėjusių metų „Imagine Cup“ dalyvių darbus ir pastebėjome, kad labiausiai dominuoja gamtos, aplinkosaugos ir panašios temos, – pasakojo „Sparta“ komandos narys Martynas Petkevičius. – Savo filmukui pasirinkome skaudžią AIDS temą, nes jai dalyviai neskyrė daug dėmesio.“ „Spartiečiai“ pasakoja istoriją apie penkis gyvūnėlius, kurie turi vieną bendrą bruožą – jie visi serga AIDS. „Sukurdami būtent animacinį filmuką stengėmės išsiskirti iš kitų dalyvių, o mintis perteikti idėją pasitelkus gyvūnų personažus pasirodė patraukli dėl universalumo ir suprantamumo visame pasaulyje, – sakė M. Petkevičius. – Dabar laukiame organizatorių instrukcijų ir antrajam etapui kursime naują filmuką.“

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...