Žmonės Marse galėtų išsilapinti per 10 metų?

2012-08-07

Jei reikėtų, pirmieji žmonės Marse išsilaipinti galėtų per artimiausią dešimtmetį, pareiškė vienas NASA marsaeigio MSL („Curiosity“) projekto techninių vadovų Adamas Steltzneris.

Jis atsakingas už vieną svarbiausių MSL projekto techninių etapų: sklandų marsaeigio nusileidimą ant Marso paviršiaus, skelbia „Telegraph.co.uk“. NASA mokslininkams ir inžinieriams beveik 1 tonos masės aparato minkštas nuleidimas į Marsą, kurio atmosferos tankis neleidžia naudoti atitinkamo dydžio parašiutų, buvo tikras techninis iššūkis.

„Jei turėtume motyvą, jei tai būtų pakankamai svarbu, manyčiau, kad per artimiausius 10 metų galėtume būti tenai (Marse – red.)“, – pareiškė A. Steltzneris. – Žmonių išlaipinimas Marse nėra neįgyvendinama užduotis. Ji tik labai sunki ir labai brangi. Tad jei pasaulis rastų pakankamai stiprų motyvą ir resursų, mes galėtume tai padaryti.“

Mokslininkai mano, kad MSL marsaeigio nusileidimas Marse leis išbandyti ir patikrinti technologinius sprendimus, kurių prireiktų galimam astronautų išsilaipinimui.

„Mars Science Laboratory“ (MSL) marsaeigis, dar vadinamas „Curiosity“, yra pramintas „moksliniu tanku“. Tai turėtų būti pats didžiausias tyrimų robotas, kada nors pasiekęs Marso paviršių. 900 kg masės marsaeigis, dydžiu prilygstantis „Mini Cooper“ automobiliui, naudos mišrią radioaktyviųjų izotopų ir saulės energijos maitinimo sistemą, galės veikti itin atšiauriomis klimato sąlygomis ir turės 10 vaizdo kamerų bei kelias dešimtis modernių tyrimo prietaisų, įskaitant uolienas „gręšiantį“ lazerį.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...