Prisijunkite prie Facebook ir dalyvaukite moksliniuose tyrimuose

2012-02-09

Greitu metu buvimas Facebook įgaus naują prasmę: žmonės galės prisidėti prie svarbių mokslinių tyrimų. Victoria universiteto mokslininkai kuria Facebook aplikaciją, kurią parsisiuntus, žmonės galės savo kompiuterių resursus paskirti moksliniams projektams. Individualūs kompiuteriai negali susitvarkyti su didele ir sudėtinga duomenų gausa, reikalinga išsamiems moksliniams tyrimams. Todėl šis metodas, žinomas kaip debesų kompiuterija, yra aktyviai naudojamas atlikti įvairiems moksliniams tyrimams.

Dr. Kris Bubendorfer, Victoria universiteto kompiuterių inžinierius, bendradarbiaudamas su Vokietijos Karlsruhe technologijos instituto ir Cardiff universiteto mokslininkais tyrė kaip informacija, techninė įranga ir paslaugos gali būti paskirtos bendrajam vartojimui. Vienas iš geriausių savanoriškos debesų kompiuterijos pavyzdžių yra 1999 metais pradėta „SETI@Home“ kampanija, kuri analizuoja kosmoso radijo signalus ir ieško nežemiškos gyvybės ženklų. Dr. Bubendorfer teigia, kad debesų kompiuterijos struktūros integravimas į socialinį tinklą Facebook turi unikalių pranašumų prieš panašaus pobūdžio komercinius projektus. „Disponavimas komercine debesų kompiuterija gali būti labai brangus, o mokslininkams yra labai sunku gauti finansavimą reikalingą išlaikyti tokiems projektams. Todėl šiuo atžvilgiu savanoriška veikla paremtas projektas yra žymiai pranašesnis. Facebook šiuo metu turi 500 milijonų aktyvių vartotojų, todėl panašaus pobūdžio projektai turi daug erdvės plėstis. Jeigu mes sugebėtumėme įdarbinti bent 1 procentą Facebook vartotojų, tai ženkliai padidintų mūsų turimus tyrimų resursus“, – pasakojo mokslininkai.

Šiuo metu Dr. Bubendorfer kolegos iš Vokietijos, kuria apdovanojimo ir iniciatyvos programą, kuri skatins Facebook vartotojus prisidėti prie savanoriškos veiklos. Planuojama, kad ši savanoriškos veiklos modelio aplikacija bus paruošta jau šių metų pabaigoje.

Parengė: Martynas Vaičekauskas

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...