Iranas planavo atjungti internetą

2012-04-10

Iranas paneigė antradienį internete pasklidusius pranešimus apie valdžios ketinimus, rugpjūčio mėnesį nutraukti interneto prieigą bei pakeisti jį nacionaliniu intranetu. Pranešimai pasklido po to, kai buvo išplatintas tariamas interviu su komunikacijų ministru Reza Taghipour. Interviu buvo publikuotas balandžio pirmąją ir buvo apgaulingas. Tai ministerija patvirtino ir savo tinklapyje, kuris, už Irano ribų yra nepasiekiamas. „Šie pranešimai nėra patvirtinti ministerijos ir neturi jokio pagrindo,“ – teigiama ministerijos pranešime.

Apgaulingame pranešime buvo cituojamas R. Taghipour. Pranešime buvo rašoma, kad nuo rugpjūčio Iranas pradės „švaraus interneto“ kampaniją, kurios metu bus blokuojamos populiariausių tiekėjų, tokių kaip „Google“ ir „Hotmail“, paslaugų tiekimas, o jas pakeis valstybės finansuojamos paieškos ir elektroninio pašto paslaugos. Irano ministerija šį teiginį griežtai sukritikavo teigdama, kad tai yra Vakarų šalių propaganda, suteikianti priešiškai žiniasklaidai iš nepagrįstų teiginių kylantį pretekstą.

Tačiau, Iranas, iš tikrųjų, turi planų įkurti nacionalinį informacinį tinklą, kuris veiktų kaip visiškai uždara sistema, Islamiškos respublikos intranetas. Balandžio pradžioje R.Taghipour teigė, kad šie planai bus įgyvendinti iki 2013 metų kovo. Tačiau jis nepaaiškino ar interneto prieiga bus visiškai panaikinta, ar visgi nacionalinis informacinis tinklas veiks kartu su pasauliniu tinklu. Bet kokiu atveju, Iranas šiuo metu cenzūruoja milijonus „anti-Islaminių“ svetainių bei taiko laikinus apribojimus.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...