Mokslininkai atrado būdą sumažinti elektronikos prietaisų energijos sąnaudas

2012-02-09

Sistematinė mikroprocesorių energijos sąnaudų analizė gali padėti rasti būdų kaip sumažinti mobiliųjų telefonų ir milžiniškų informacijos centrų energijos suvartojimą, praneša kompiuterių mokslų profesoriai iš Texas ir Australian National universitetų. Šių mokslininkų tyrimų rezultatai gali įtakoti tokių kompanijų kaip Google, Apple, Intel ir Microsoft programinės įrangos ir technikos energijos kaštų sumažinimą.

„Kuo mažiau energijos suvartoja mobilusis telefonas, tuo ilgiau laiko jo baterija,“ – teigė Kathryn McKinley, kompiuterių mokslų profesorė iš Texas universiteto. „Kompanijoms kaip Google ir Microsoft, kurios išlaiko milžiniškus informacijos centrus, ypač aktualu surasti efektyvius taupymo būdus. Šios kompanijos skiria vis daugiau lėšų investicijoms ne į naują įrangą, bet išlaikant savo milžiniškus informacijos centrus“, – dėstė mokslininkai. Anot McKinley, norint optimizuoti energijos sąnaudas, pirmiausia reikia detaliai išanalizuoti mikroprocesorių funkcionavimą su įvairia programine įranga ir mikroschemomis.

Energijos sąnaudų efektyvumas tapo prioritetine sritimi tiek vartotojams, tiek gamintojams ir valdžiai. Visa to priežastis, procesorių technologijų rinkos susitraukimas, kuris sustabdė daugumos įmonių tobulėjimą energijos ir našumo srityse. „Įsivaizduokite, kad jūs į savo telefoną norite parsisiųsti aplikaciją, kuri turi GPS funkciją. Energijos atžvilgiu, GPS yra viena iš daugiausia energijos reikalaujanti telefono funkcija. Blogai parašytas algoritmas gali priversti jūsų GPS funkciją naudoti kur kas daugiau energijos negu reikia. Jeigu aplikacijų kūrėjai išanalizuotų energijos sunaudojimo duomenis, jie būtų suinteresuoti parašyti algoritmą, kuris naudotų dvigubai mažiau energijos, tačiau atliktų tas pačias funkcijas“, – teigė McKinley.

Parengė: Martynas Vaičekauskas

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...