Lietuvoje bus nutiesta dar 1000 km šviesolaidžio linijų

2012-07-12

Padidinus projekto „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra” (toliau RAIN-2) apimtis, bus nutiesta dar apie 1000 km šviesolaidinių kabelinių linijų, kuriomis plačiajuostis ryšys taps prieinamas dar 180 gyvenviečių, esančių kaimiškosiose šalies vietovėse, pranešė RAIN-2 projekto vykdytojai.

Pranešama, kad įgyvendinant RAIN-2 projektą jau suformuotas 4915 km šviesolaidinių linijų tinklas, prie kurio prijungtos 775 gyvenvietės, 1485 operatorių mazgai, 567 mokymo įstaigos, 517 bibliotekos ir 331 viešasis interneto centras.

„Tai, kad numatytos projekto apimtys netenkina esamos situacijos, tapo aišku įpusėjus projektui, kai iš ryšio operatorių ir valstybės bei viešojo sektoriaus institucijų gavome prašymus prie plačiajuosčio ryšio infrastruktūros prijungti dar apie 1000 objektų. Svarbu tai, kad šie objektai yra ekonominiu požiūriu privačioms investicijoms nepatraukliose, nuošaliose vietovėse, kurių prijungimo investicijos yra labai didelės, dėl to elektroninių ryšių operatoriai nėra suinteresuoti investuoti į plačiajuosčio ryšio tinklus, kad galėtų šiose vietovėse teikti plačiajuosčio ryšio paslaugas“, – komentavo RAIN-2 projekto koordinatorius Vytautas Tvaronavičius.

Pasirašius projekto finansavimo sutartį, papildomiems projekto darbams įgyvendinti skirta apie 35,8 mln. Lt iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų. Susumavus tai, kas jau padaryta ir kas dar bus papildomai įgyvendinta, iš viso Lietuvą išraizgys ne mažiau kaip 5500 km šviesolaidinių linijų, o plačiajuostis ryšys pasieks 950 gyvenviečių, sakoma pranešime.

RAIN-2 šviesolaidinė infrastruktūra kuriama atviros prieigos ir technologinio neutralumo principu, todėl visiems ryšio operatoriams yra ir bus sudarytos vienodos sąlygos teikti savo paslaugas naudojantis sukurtu tinklu – taip siekiama skatinti konkurenciją kaimiškosiose vietovėse. Projektą RAIN-2 įgyvendina Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija ir viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“.1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...