Undinės neegzistuoja

2012-07-04

JAV nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos (NOAA) mokslininkai buvo priversti oficialiai patvirtinti neturintys jokių duomenų apie undinių egzistavimą.

Tokį pareiškimą NOAA atstovus privertė padaryti per TV kanalą „Animal Planet“ parodytas tariamai dokumentinis filmas „Undinės: rastas kūnas“ (Mermaids: The Body Found), kuriame apie jūrose ir vandenynuose neva gyvenančius „akvahumanoidus“ kalbama kaip apie realias būtybes.

Pasak „CBS News“, gegužės mėnesį per „Animal Planet“ parodytas filmas gana įtikimai pasakoja apie undinių egzistavimą, jame atskleidžiama, kaip jos turėtų atrodyti iš tikrųjų ir aiškinama, kodėl iki šiol jų nepavyko aptikti. Nors ir nurodoma, kad filmas „Undinės: rastas kūnas“ remiasi mokslinės fantastikos žanru ir jame istoriniai faktai sumaniai derinami su kompiuterine animacija, sąmokslo teorijomis, dokumentiniais kadrais bei nuotraukomis, pseudomokslo spekuliacijomis bei moksliniais duomenimis, toks mišinys daugeliui žiūrovų pasirodė labai panašus į tikrovę ir sudarė klaidingą įspūdį apie dar nežinomos jūrų gyvybės formos egzistavimą. Būtent todėl JAV nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija buvo priversta oficialiai pareikšti, kad „nėra ir niekuomet nebuvo rasta jokių vandenyje gyvenančių humanoidų egzistavimo įrodymų“.

Pasak NOAA atstovės, undinės – pusiau žmonės, pusiau žuvys – iš tikrųjų yra mitologinės jūrų būtybės, ir NOAA nevykdo jokios undinių tyrimų programos.

Kaip šiuolaikinės vaizdo kūrimo ir modifikavimo technologijos ir sąmokslo teorijos gali daryti įtaką visuomenės nuomonei, liudija ši ištrauka iš filmo „Undinės: rastas kūnas“.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...