Mėnulyje aptikta nežemiškos gyvybės pėdsakų

2011-07-28

Mėnulis pateikė naują paslaptį: Indijos kosminis zondas „Chandrayaan-1“ jo paviršiuje aptiko organinių molekulių, pranešė Indijos kosmoso tyrimų organizacija (ISRO).

Indijos mokslininkai yra ties svarbaus atradimo slenksčiu – gali būti, kad jie Mėnulyje aptiko vienokios ar kitokios formos gyvybės pėdsakų, skelbia „DNAIndia.com“. Taip ISRO mokslininkus verčia manyti pirmojo Mėnulio tyrimams skirto kosminio zondo „Chandrayaan-1“ tyrimų rezultatai, liudijantys apie organinių medžiagų jo paviršiuje požymius. Apie tai Indijoje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje šiandien pranešė ISRO Palydovų centro (ISAC) direktoriaus pavaduotojas Surendra Palas.

Organinės medžiagos sudarytos iš organinių junginių, kurių molekulėse yra anglies, vandenilio ir kitų elementų atomų. Paprastai tokių junginių kilmės šaltinis yra gyvoji gamta.

Pasak S. Palo, organinių medžiagų pėdsakus Mėnulio dulkėse užfiksavo „Chandrayaan-1“ MIP modulio masės spektrometras, juos į ISRO kosmoso stebėjimo tinklo stotį prie Bangaloro persiuntė „Chandrayaan-1“ retransliatorius.

Kokie būtent organiniai junginiai buvo užfiksuoti ir kokia konkreti jų sudėtis, S. Palas nesutiko atskleisti, pridūręs, kad šie rezultatai yra nagrinėjami ir kruopščiai tikrinami ir pačių ISRO mokslininkų, ir nepriklausomų ekspertų.

„Dar per anksti ką nors sakyti“, – pareiškė ISRO Kosmoso fizikos laboratorijos direktorius R Sridharanas, vadovaujantis MIP surinktų duomenų tyrimų grupei. Tačiau jis nepaneigė paties atradimo fakto, pastebi „DNAIndia.com“.

Kiti „Chandrayaan-1“ programos mokslininkai, pasak ledinio, ne tik patvirtino, kad MIP Mėnulyje aptiko organinių junginių, bet ir pateikė daugiau informacijos. „Buvo užregistruoti tam tikri atominiai skaičiai, patvirtinantys anglies komponentų buvimą. Tai leidžia manyti, kad Mėnulyje gali egzistuoti organinės medžiagos“, – sakė vienas neįvardytas vyresnysis programos mokslinis darbuotojas.

Tai nebe pirmas pranešimas apie Mėnulyje galimai rastus organinius junginius. 1969 m. liepos mėnesį Mėnulyje nusileidęs NASA kosminis laivas „Apollo-11“ pargabeno į Žemę Mėnulio grunto pavyzdžius, kuriuose buvo aptikta aminorūgščių pėdsakų. Tačiau dėl tuometinių prietaisų tikslumo mokslininkams nepavyko to patvirtinti, teigiama pranešime.

NASA Mėnulio palydovo LRO programos atstovai pareiškė, kad jų kolegų iš Indijos pranešimas apie Mėnulyje galimai aptiktas organines medžiagas yra „intriguojantis“, ir išreiškė viltį gauti daugiau informacijos apie MIP tyrimo rezultatus, pranešė „Universe Today“.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...