Rusija dėl nukritusio zondo kaltina radiaciją

2012-02-02

Rusijos kosminės agentūros vadovas antradienį vykusioje spaudos konferencijoje pranešė, kad šį mėnesį Rusijos Marso zondas sudužo dėl kosminės radiacijos. Anot vadovo, prastos kokybės importinės zondo dalys galėjo neatlaikyti radiacijos. Rusijos zondas turėjo pasiekti Marso mėnulį „Fobos“, paimti grunto pavyzdžius ir pargabenti juos atgal. Tačiau lapkričio 9 dieną jis užstrigo žemės orbitoje, o sausio 15 dieną nukrito Čilėje. Šis incidentas Rusijoje sukėlė didelį sąmyšį, o kosminės agentūros vadovas Vladimiras Popovkinas iš karto po incidento pareiškė, kad tai buvo kitų šalių sabotažas. Tačiau antradienį Rusijos spaudos antraštės mirgėjo nuo Popovkino citatų teigiančių, kad tai buvo sunkiųjų kosminių radiacinių dalelių padarinys.

Popovkinas, teigė, kad dėl radiacijos dviejų zondų kompiuterinės sistemos perėjo į energijos taupymo rėžimą. Popkovkino teigimu, kai kurios zonduose esančios mikroschemos buvo importuotos ir neatitiko kokybės ir radiacinių reikalavimų. Tačiau agentūros vadovas nepatikslino mikroschemų kilmės šalių. V. Popovkinas taip pat akcentavo zondų gamintojo „NPO Lavochkin“ atsakomybę ir teigė, kad jie privalėjo įvertinti radiacijos galimybės faktorių ir imtis atitinkamų prevencinių veiksmų.

Popovkinas patikino, kad gamintojai už atlaidumą ir neatidumą susilauks sankcijų. Rusijos kosminė programa per pastaruosius mėnesiu patyrė seriją skaudžių nesėkmių, įskaitant rugpjūčio mėnesį sudužusį erdvėlaivį, kuris buvo pasiųstas aprūpinti tarptautinę kosminę stotį. Dėl pastarųjų įvykių Rusija atidėjo pilotuojamo kosminio laivo skrydį į Tarptautinę kosminę stotį.

Parengė: Martynas Vaičekauskas

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...