Atominių elektrinių statymas mėnulyje ar marse

2011-08-29

Idėja statyti pirmąsias atomines jėgaines Mėnulyje, Marse ar kitose planetose, kad elektra būtų aprūpinamos žmonių valdomos ar automatinės bazės,

atrodo lyg būtų atkeliavusi iš kosmoso. Taip teigia projekto vadovas, rugpjūčio 28 dieną sakęs kalbą 242-osios Nacionalinės konferencijos ir Amerikos chemikų draugijos ekspozicijos metu.

James’as E. Werner’is teigė, kad pažangioji branduolio skilimo paviršiaus technologija energijos panaudojimu visiškai skiriasi nuo panašių antžeminių branduolinių jėgainių, kurios yra išsidriekusios dideliuose žemės plotuose ir turi milžiniškus aušinimo bokštus.

Žmonės niekada neatpažins skilimo technologijos sistemos taip, kaip branduolinio reaktoriaus. Naujasis reaktorius turėtų būti apie pusantros pėdos pločio ir dviejų su puse pėdų aukščio – panašaus dydžio kaip kelioninis krepšys. Jis neturi aušinimo bokštų. Skilimo technologijos sistema yra kompaktiška, patikima, saugi sistema, kuri gali tapti lemtingu faktoriumi, norint įsteigti tolimąsias kolonijas Žemės mėnulyje, Marse ar bet kur, kur tik NASA numatys būtinybę šiaim nuolatiniam galios šaltiniui atsirasti.

Komanda planuoja sukurti demonstracinį agregatą jau 2012-aisiais. Tai yra bendras NASA ir Jungtinių Valstijų energetikos ministerijos projektas. Į šį bandymą taip pat įtraukta Werner’io vadovaujama Aidaho Nacionalinė Laboratorija, kuri taip pat dalyvaus reaktoriaus projektavimo ir modeliavimo komandoms, kuro tobulinime ir gamyboje bei mažo elektrinio siurblio skystu metalu aušinamoms sistemoms tobulinime.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...