Vaistai mažinantys kūno svorį

2011-11-11

Nutukusios beždžionės prarasdavo vidutiniškai 11 % savo kūno svorio po keturių savaičių gydymo specialiu vaistu, kuris trikdydavo kraujo tėkmę į riebalų ląsteles.

Kūno masės indeksas ir pilvo apimtis taip pat sumažėjo. Tuo tarpu visi trys matmenys nepakito toms beždžionėms, kurioms šis vaistas nebuvo taikomas.

Šis vaistas ateityje leis žmonėms sumažinti baltųjų riebalų kiekį be jokių chirurginių operacijų. Dabartiniai vaistai, kurie padeda mažinti kūno svorį, reguliuoja apetitą ir stabdo riebalų įsisavinimą. Naujasis vaistas leis sulieknėti nesilaikant jokių specialių dietų.

Nutukimas yra vienas iš reikšmingiausių faktorių, darančių įtaką vėžio vystymuisi.
Vaistas buvo išbandytas ir su pelėmis. Po vaistų kurso pelės prarado net 30 % savo kūno svorio. Naujasis vaistas pavadintas adipotidu.

Teigiama, kad pelių ir beždžionių svorį reguliuojantys mechanizmai skiriasi, bet naujasis vaistas gali būti taikomas tiek pelėms, tiek primatams, įskaitant ir žmones.

Beždžionių nutukimo modelis yra labai panašus į žmonių. Jos taip pat kenčia nuo medžiagų apykaitos sutrikimų, kuriuos sukelia padidėjęs atsparumas insulinui. Tai dažniausiai priveda prie antrojo tipo diabeto bei širdies ligų išsivystymo.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...