Tokijuje pastebėta smarkiai padidėjusi radiacija

2011-10-13

Tokijuje aptikta smarki radiacija. Tai buvo nustatyta, norint sužinoti kaip toli nutekėjo radiacija iš pažeistos Fukušimos atominės elektrinės.

Japonų spauda teigia, kad radiacija, siekianti 3,35 mikrosiverto per valandą, buvo aptikta sostinės vakaruose – 220 klometrų nuo Fukušimos.

Tokiu atveju metinė radiacijos dozė siektų 17,6 milisivertų. Pagal japonų mokslo ministerijos kriterijus, evakuacija skelbiama esant 20 milisivertų per metus radiacijai.
Šie rodikliai yra taip pat didesni už tuos, kurie buvo nustatyti Iitatėje, Fukušimos apylinkėse. Šis kaimelis buvo evakuotas.

Padidėjęs radioaktyvaus cezio lygis buvo aptiktas ir Jokohamoje, esančioje 241 km nuo nelaimės vietos.

Teigiama, kad nutekėjusi radiacija apkrėtė vandenį, mėsą, daržoves, arbatą bei jūros gėrybes.

Kintantys vėjai, orai ir aukščių skirtumas radioaktyviasias daleles sukaupė tose vietose, kuriose yra linkę kauptis dulkės bei nutekamasis vanduo, pavyzdžiui, drenažuose bei grioviuose.

Kovo vienuoliktą dieną Japonijai smogęs žemės drebėjimas sukėlė smarkų cunamį, kurio metu žuvo arba dingo be žinios 20000 žmonių. Žemės drebėjimo pažesitoje Fukušimos atominėje elektrinėje įvyko keletas sprogimų, kurių metu į aplinką buvo išmesta radioaktyvių teršalų.

Panašus radiacijos nuotėkis privertė evakuotis visus žmones, esančius 20 kilometrų spinduliu nuo Černobilio atominės elektrinės 1986 metais. Tai laikoma didžiausia kada nors įvykusia branduoline katastrofa.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...