Patvirtintas trigubos vaivorykštės egzistavimas

2011-10-06

Trys vaivorykštės, pasirodančios vienu metu yra retas reiškinys, pasirodantis vieną kartą per 250 metų. Apie tokio tipo vaivorykštes pradėtos kurti legendos, neva jos gale galima rasti aukso puodą. Šis legendinis reiškinys pagaliau buvo patvirtintas oficialiai. Jas aptikti ledžia naujasis meteorologinis modelis ir fotografijos.

Nors šios vaivorykštės mokslininkų dar nėra nufotografuotos, jie nurodė kokiomis sąlygomis šios vaivorykštės atsiranda, taip paskatindami vaivorykščių medžiotojus jas fotografuoti.
Trigubos vaivorykštės susidaro vienu metu vykstant šviesos lūžiui, dispersijai ir trigubam atspindžiui. Pirminė vaivorykštė susikuria Saulės spinduliams perėjus vandens lašelį 138° kampu.

Antrinė vaivorykštė susikuria dėl to, kai ne visi spinduliai pereina kiauriai vandens lašelį. Kai kurie spinduliai atsispindi ir pakartoja visą procesą iš naujo. Nors šie spinduliai yra blyškesni, antrinė vaivorykštė matoma pakankamai ryškiai.

Trečias atspindys sukuria trečiąją vaivorykštę. Ji yra dar blyškesnė už antrąją, be to ji susikuria prieš saulę, todėl ją taip sunku aptikti. Norėdami ją pamatyti, stebėtojai turi žiūrėti tiesiai į Saulę.

Teigiama, kad lietui suintensyvėjus ir pamačius dvigubą vaivorykštę, atsisukus į Saulę galima lengvai nufotografuoti trečiąją.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...