Mokslininkai ištyrė, kad viename kambaryje yra 63 unikalios dulkių dalelės

2011-10-06

Tyrėjai visiškai neseniai savo laboratorijoje nustatė, kad egzistuoja 63 unikalios dulkių dalelės.

Šis tyrimas gali padėti išvengti kvėpavimo ligų, kurias sukelia ore tvyrančios dalelės. Dauguma dulkių dalelių yra gamtinės kilmės. 63 aptiktos skirtingos dalelės dažniausiai buvo netaisyklingos lašelio formos, o jų viduje aptikta begalė skirtingų sudedamųjų dalių.

Daugiausia dulkėse aptinkamų ingridientų buvo organinės kilmės: augalų arba gyvūnų medžiagos. Kvarcas buvo antra dažniausiai aptinkama medžiaga. Tiek organinės, tiek kvarcinės dalelės buvo aptinkamos daugiau nei pusėje klasifikuotų dulkių dalelių.

Žmogaus sukurti chemikalai, trąšos bei statybinės medžiagos taip pat buvo aptinkamos, tačiau nedideliais kiekiais.

Viena dulkių dalelė parodo, kaip žmogaus veikla paveikia gamtą. Anksčiau buvo sudėtinga ištirti dulkių sandarą, nes nepavykdavo izoliuoti atskirų dalelių – tyrėjai privalėjo tirti visas daleles iš karto.

Dulkių sudėtis yra labai svarbi žmonių sveikatai. Žinodami, kas sudaro dulkių daleles, mokslininkai galės lengviau atrasti būdus kvėpavimo sutrikimams gydyti.

Teigiama, kad išanalizavus dulkių dalelių sandarą, pasidarys lengviau suprasti ir astronomiją, geologiją, gamtos mokslą ir atmosferos pokyčius.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...