Studentas, kad įsigytų „iPad“ pardavė inkstą

2012-08-13

Kinijoje už nelegalų organų pardavinėjimą ir sąmoningą sužalojimą pradėti teisti penki žmonės po to, kai studentas pardavė savo inkstą tam, kad nusipirktų „iPad“ planšetę ir „iPhone“ telefoną, rašo BBC.

Tarp kaltinamųjų ir chirurgas, kuris pašalino septyniolikamečio inkstą. Jei nusikaltėliai bus pripažinti kaltais, jiems gresia 10 metų kalėjimo.

Pranešama, kad paauglys, kuris šiuo metu kenčia nuo inkstų nepakankamumo,yra per daug silpnas, kad dalyvautų teismo posėdyje. Vaikinas buvo užverbuotas nelegaliai organų transplantacijai internetinėje pokalbių svetainėje. Už inkstą nusikaltėliai gavo 35 tūkst. JAV dolerių, o vaikinui buvo sumokėta tik 3 tūkst. JAV dolerių.

Esamą situaciją išaiškino vaikino mama, pastebėjusi naujus brangius prietaisus ir paklaususi, iš kur sūnus juos gavo.

Vienas iš kaltinamųjų He Wei apkaltintas balandžio mėnesį suorganizavęs organų transplantaciją tam, kad apmokėtų savo lošimų skolas. Jis neigia kaltinimus, teigdamas, kad paauglys pats norėjo operacijos.

Firmos „Apple“ prietaisai labai populiarūs Kinijoje, deja, jų kainos ne visiems įkandamos.

Tuo pat metu Kinijoje yra didžiulis organų donorų trūkumas. Oficialiais Kinijos sveikatos ministerijos duomenimis, per metus organų persodinimo operacijų reikia 1,5 mln. žmonių, o jų atliekama tik 10 tūkst.

Kaip organų donorai dažnai yra naudojami mirties bausme nubausti kaliniai, tačiau praeitą mėnesį Kinija sakė per artimiausius penkerius metus palaipsniui atsisakysianti šios praktikos.1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...