Skraidantys pirmykščiai dinozaurai buvo didesni nei manyta

2011-10-19

Naujausi atlikti tyrimai parodė, kad fosilijos fragmentas, esantis gamtos istorijos muziejuje Londone, iš tikrųjų yra milžiniško pterozauro dantis. Tai parodo, kad skraidantys dinozaurai galėjo turėti daug didesnius dantis, nei iki šiol manyta.

Teigiama, kad ši fosilija priklausė milžiniškam skraidančiam individui, kurio sparnų plotis galėjo siekti net septynis metrus. Tai yra žymiai daugiau, nei bet kokio šiuolaikinio paukščio, tačiau pastebima, kad kai kurių išnykusių rūšių paukščiai galėjo turėti sparnus, siekiančius šešis metrus.

Šis tyrimas parodė, kad kai kurie pterozaurai galėjo užaugti daug didesni, nei buvo apskaičiuota anksčiau. Nors danties viršūnė yra nulūžusi, tegiama, kad jo skersmuo siekia 13 milimetrų. Pterozaurui tai labai didelis dydis. Pterozauro vaizdas buvo atkurtas tik iš žandikaulio fragmento ir vieno danties, likusio jame. Dėl didelių dantų pterozaurai galėjo atrodyti negražiai.

Pterozaurai buvo skraidantys ropliai, gyvenę mezozojiniu laikotarpiu kartu su kitais dinozaurais 210-65 milijonų metų atgal.

Iš viso yra šešios ar septynios pagrindinės dantytųjų pterozaurų grupės, tačiau šio tyrimo metu buvo išanalizuota tik viena: ornitocheridai. Priešingai nei kitos turinčios dantis pterozaurų grupės, ornitocheridai sugebėdavo užaugti net 2-3 kartus didesni už kitos pterozaurų grupės skraidančius roplius. Ornitocheridų dantys buvo pritaikyti gaudyti žuvims, kad jie skrisdami lėtai ir žemai galėtų jas pagauti vandens paviršiuje.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...