Rusijos verslininkas parduoda nemirtingumą

2012-08-06

Trisdešimt vienerių metų Rusijos verslininkas Dmitrijus Itskovas tvirtina galėsiantis persodinti kiekvieno norinčio smegenis į roboto kūną jau po dešimties metų. Juk kiekvienam aišku, kad robotai ištvermingesni ir gyventi gali tikrai ilgiau nei žmogus. Bent jau fantastiniuose filmuose taip būna.

Tačiau D. Itskovas įsitikinęs, kad vizijas paversti realybe nėra sunku, pakanka jam pervesti milijardus, o jo surinkta mokslininkų komanda jau pasirūpins, kad viskas veiktų nepriekaištingai.

„Žmonija jau labai arti tokio išradimo ir tai nėra mokslinė fantastika. Jei per savo gyvenimą norite pasiekti šį tikslą – viskas jūsų rankose“, – taip D. Itskovas agitavo milijardierius investuoti į jo projektą laiške, skirtame žurnalo „Forbes“ redakcijai.
Rusas jau šią vasarą nori atverti tyrimų centro duris, kuriame nemirtingumo idėją vystys dešimtys mokslininkų iš viso pasaulio. Jie tirs ir plėtos antropomorfinę robotų techniką, o taip pat sieks išsiaiškinti kaip smegenis perkelti į roboto kūną ir leisti joms ten funkcionuoti.

Jo manymu šią kartelę bus galima įveikti jau 2025-aisiais. Dar po dešimties metų (2035 m.) bus įmanoma masinė kibernetinių smegenų gamyba, kurios tik ir lauks šeimininko. O štai 2045-aisiais visi norintys ir tam uždirbantys galės vaikščioti kibernetiniame kūne arba hologramos pavidalu.

Nors visas šis pasiūlymas skamba labai įtartinai, tačiau pasaulyje tikrai netrūksta milijonierių ar milijardierių kurie serga nepagydomomis ligomis ar neseniai atšventė garbų jubiliejų. O juk pinigų į kapus tikrai nenusineš, tad susidomėjusių ir investuojančių tikrai atsiras.

P. S. O ar D. Itskovas matė filmą „Svetimas kūnas“? Kuriame panaši idėja jau buvo įgyvendinta?


www.DELFI.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...