Iranas išbandė pirmąjį branduolinio kuro strypą

2012-01-03

Sekmadienį buvo paskelbta, kad Irano mokslininkai „išbandė pirmąjį branduolinio kuro strypą pagamintą iš šalies urano rūdos telkinių“, – buvo rašoma Irano atominės energetikos organizacijos internetinėje svetainėje. „Po fizinių patikrinimų, kad išbandyti jo veikimą, jis buvo įdėtas į Teherano tyrimų reaktoriaus branduolį“.

Iranas praeitą mėnesį atskleidė planus įdėti šalyje pagamintą urano kurą į Teherano tyrimo reaktorių, kuris izotopus gamina medicininiams tikslams. Teherano reaktorius reikalauja 20 proc. sodresnio urano, daug sodresnio negu reikėjo Irano, Rusų pastatytai, branduolinei elektrinei Bushehr mieste, Persijos įlankos krante, kuri naudoja Rusijos kurą, kuris yra vėliau gražinamas.

Atominės energetikos organizacija nepateikė duomenų iki kokio lygio bandomasis kuro strypas buvo sodrinamas, tačiau Irano programos tikslas – urano sodrinimas – yra pagrindinė Vakarų branduolinės programos susirūpinimo priežastis. Vakarų valdžios išsakė susirūpinimus, kad Irano tikrieji tikslai yra išrasti galimybę sodrinti uraną iki 90 proc. tam, kad išrasti atominę bombą. Šiuos teiginius Teheranas kategoriškai neigia.

Iranas jau susidūrė su daugiau negu keturiomis sankcijomis iš Vakarų šalių dėl ultimatumų sustabdyti urano sodrinimo programą ignoravimų. Pranešimas apie bandymus su kuro strypais pasirodė dieną po to, kai Jungtinių Valstijų prezidentas Barakas Obama pasirašė įstatymą įvedantį naujas sankcijas skirtas Irano centrinio bankui ir finansiniam sektoriui.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...