Astronomai ieškos ateivių miestų

2011-11-07

Norėdami aptikti nežemišką protingą gyvybę, astronomai ieškojo radijo ir ultra trumpų lazerio signalų, tačiau dabar siūloma ateivių ieškoti pagal jų miestus nušviečiančias šviesas.

Ateivių miestų paieška būtų sudėtinga, tačiau nereikalautų jokių papildomų resursų. Jei tai iš tiesų pavyktų, tai pakeistų suvokimą apie mūsų padėtį visatoje.

Tyrėjai remiasi teiginiais, kad ateiviai turėtų naudoti technologijas, panašias į Žemės. Tai skamba pakankamai logiškai, nes bet kokia protinga būtybė, išsivysčiusi arčiausios žvaigždės šviesoje, turėtų būti susikūrusi alternatyvų šviesos šaltinį, kurį galėtų įjungti tamsiuoju paros metu.

Teigiama, kad aptikti tokią iš planetos sklindančią šviesą nebūtų lengva, nes ją užgožtų motininės žvaigždės šviesa. Tyrėjai teigia, kad tokiu būdu jie ieškotų šviesos kitimo požymiu planetai sukantis apie žvaigždę.

Norėdami aptikti šiuos nežymius signalus, tyrėjai turės sukurti naujos kartos teleskopus. Teigiama, kad dabartinės technologijos galėtų aptikti tokią šviesą, kokią skleidžia Tokijo dydžio miestas, jei planeta būtų Koiperio juostoje. Toje zonoje skrieja Plutonas, Eridė ir begalė kitų ledinių objektų, taigi jei ten yra kokie nors ateivių miestai, jie jau būtų aptikti.
Kai mūsų technologijos perėjo nuo radijo ir televizijos antenų prie optinių kabelių, tikimybė, kad mus aptiks ateiviai sumažėjo. Jei toks procesas vyksta ir kitose planetose, dirbtinė šviesa yra geriausias būdas protingai gyvybei atrasti.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...