Maisto gaminimo metu didėja jo kaloringumas

2011-11-08

Harvardo tyrėjų atliktas tyrimas parodė, kad apdorota mėsa suteikia daugiau energijos, nei žalia mėsa. Tai leidžia daryti prielaidą, kad žmonės yra biologiškai prisitaikę prie maisto gaminimo teikiamų privalumų ir kad maisto gaminimas vaidino vieną iš svarbiausių vaidmenų žmogaus evoliucijos procese.

Nors ankstesnių tyrimų metu buvo nustatyta, kas vyksta maisto gaminimo proceso metu, nei vienas tyrimas neatsižvelgė į tai, kaip kinta energetinė maisto vertė.

Teigiama, kad šis atradimas supratimui apie žmogaus evoliuciją suteikė naują prasmę. Pirmieji žmonės, gyvenę prieš 2,5 milijono metų, vis dar negalėjo valdyti ugnies, todėl jie valgydavo tik žalią, galimai akmeniu išmuštą mėsą. Maždaug prieš 1,9 milijono metų atsirado staigus pokytis. Žmonių kūnai užaugdavo didesni, o jų smegenų dydis bei sudėtingumas taip pat padidėjo. Žmonės tapo ištvermingesni bei galėjo įveikti didesnius atstumus.

Nors anksčiau manyta, kad šis pokytis yra susijęs su tuo, kad žmonės tiesiog pradėjo valgyti daugiau mėsos, tyrėjai teigia, kad tai galėjo būti susiję su maisto gamybos proceso pradžia. Apdorotas maistas pirmykščiams žmonėms teikė daugiau energijos, todėl būtinybė išsaugoti didesnį energijos kiekį organizme privedė prie evoliucijos pokyčių.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...