Trojos virusas užkrėtė 550 000 „virusams atsparių“ „Apple“ kompiuterių

2012-04-05

Rusijos antivirusinės programinės įrangos gamintoja bendrovė „Dr Web“ pranešė aptikusi iš daugiau nei 550 000 „Apple“ operacinę sistemą „Mac OS X“ naudojančių kompiuterių sudarytą „botnetą“, kurį suformavo naujas Trojos arklio virusas.

Šie užkrėsti kompiuteriai, kurių valdymą perėmė nežinomi įsilaužėliai, yra valdomi iš vieno centro, pranešė „Dailymail.co.uk“. Užvaldytų kompiuterių tinklas gali būti valdomas nežinomų nusikaltėlių ir naudojamas įvairioms internetinėms atakoms, asmeninių duomenų vogimui, kenksmingos programinės įrangos platinimui, sakoma pranešime.

„Mes pradėjome tyrimą siekdami nustatyti Trojos viruso „BackDoor.Flashback“, kuris gali užkrėsti „Mac OS X“ operacinę sistemą naudojančius kompiuterius, paplitimo mastą, – sakė „Dr Web“ atstovas. – Paaiškėjo, kad šis virusas į „botnetą“ yra sujungęs daugiau nei 550 000 „Mac“ kompiuterių, kurių dauguma yra JAV ir Kanadoje. Šis faktas dar kartą paneigė kai kurių ekspertų tvirtinimus, neva „Mac OS X“ negresia jokie kibernetiniai pavojai.“

Pavadinęs šią naujieną „grubiu „Mac“ kompiuterių vartotojų pažadinimu“, tinklaraštininkas Adrianas Sanabria pabrėžė, kad, priešingai nei bando įtikinti „Apple“ rinkodarininkai, „Mac’ai“ nėra atsparūs virusams, o internete plinta į „Mac OS X“ nutaikyta kenkėjiška programinė įranga.

Pranešama, kad „BackDoor.Flashback“ išnaudoja „Java“ pažeidžiamumą ir patenka į kompiuterius per „užkrėstus“ tinklalapius. Esą pakanka tik atversti infekuotą tinklalapį, ir kenkėjiškas kodas, įkeltas į kompiuterį, ima siųsti papildomas kenkėjiškas programas. „Dr Web“ skaičiavimais, naudojant šią saugumo spragą iš viso yra užkrėsta apie 4 mln. interneto tinklalapių, o balandžio 4 dienos duomenimis į minėto Trojos viruso formuojamą „botnetą“ yra sujungta daugiau nei 550 000 „Mac“ kompiuterių.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...