Užsienio kalbą gali išmokti bet kas

2011-07-27

Smegenys gali įsisavinti naują žodį per mažiau nei 15 minučių, teigia mokslininkai, kuriuos cituoja telegraph.co.uk.

Taip jie paneigia dažnai pasitaikančius išsisukinėjimus, jog naujos kalbos išmokti neįmanoma.

Viskas, ką reikia daryti, tai per tą laiką išgirsti žodį 160 kartų, praneša Kembridžo mokslininkų tyrimų rezultatus telegraph.co.uk.

Tada smegenys suformuoja naują neuronų tinklą, kuris „atsakingas“ už žodžio įsiminimą. Pasirodo, šis procesas įvyksta daug greičiau nei buvo manoma iki šiol.

Dr. Yury Shtyrovas ir jo komanda tyrimams vykdyti pasitelkė 16 fiziškai sveikų savanorių, prie kurių galvų buvo prijungti elektrodai, tikrinę jų smegenų aktyvumą.

Pirmiausia buvo matuojama smegenų reakcija į girdimą jau žinomą, tada – į išgalvotą žodį. Smegenims iš pradžių buvo sunku jį įsiminti, tačiau, išgirdus 160 kartų, smegenys į šį žodį reagavo lygiai taip pat, kaip ir į bet kurį jau seniai žinomą.

Pasak Y. Shtyrovo „tai rodo, kad reikia nepamiršti užsienio kalbos praktikuotis. Užtenka bent paklausyti. Tyrime savanoriai juk žodžių nekartojo – tik klausėsi.“

Kartojimas, pasak mokslininkų, dar labiau išplėstų neuronų tinklą ir žodžiai būtų įsimenami dar greičiau.

Tačiau, mokslininkai vis dėl to padarė išvadą, kad šis metodas labiau tinka ne turistams pramokti naują kalbą, o pacientams po insulto išmokti vėl kalbėti.

„Tyrimo rezultatai rodo, kad sveikimo procesas vyktų žymiai greičiau, jeigu toks metodas būtų taikomas pacientams, pažeistais smegenimis, pvz. po insultų. Nors smegenys pažeisti – jie vis tiek būna pajėgūs kurti naujus neuronų tinklus,“ – aiškino mokslininkas.

Dr. Y. Shtyrovo metodui pritaria ir kalbų mokytojas Paulis Noble`is, kuris labai dažnai teigia susiduriantis su studentais, pamirštančiais tai, „ką tik ką išmoko“.

Mokytojas visada tikėjo, kad svarbiausia – žodžius daug kartų kartoti, tačiau ne „kalti mintinai“. Smegenys geriausiai kalbą įsimena tada, kada žmogus būna atsipalaidavęs.

„Jei žiūri sportą, atsimeni visus žaidėjus, komandas ir taisykles – nors tikrai neketinai jų išmokti mintinai. Atsimeni todėl, kad žiūri savo mėgstamą sportą dažnai. Žinoma, neįsidėmi visiškai visko. Smegenys gali atsirinkti, kuri informacija svarbiausia,“ – argumentavo P. Noble`is.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...