Sukurti pigesni, efektyvesni šviesos diodai

2011-11-02

Šį mėnesį tyrėjai pademonstruos naują būdą, kaip sukurti plonus, lanksčius organinių šviesą skleidžiančių diodų sluoksnius (OLED) naudojantis pigiu, į laikraščių spausdinimą panašiu procesu.

Šios lanksčios medžiagos gali išstumti tradicines elektros lemputes ir padaryti revoliuciją aplinkos apšvietime. Tokia technologija gali būti panaudojama tiek sukuriant švytinčias plyteles namuose ar biuruose, tiek sukuriant langus, kurie imituotų saulėlydžius ar saulėtekius.

Priešingai nei tradiciniai, kieti, „neorganiniai“ šviesą skleidžiantys diodai (LED), OLED gali būti lengvai ištirpinami tirpiklyje bei užpurkšti ant plono, lankstaus, plastikinio folijos sluoksnio.

Apatinis OLED sluoksnis yra laikančioji lanksti medžiaga, pagaminta iš polimerų folijos, kurioje yra elektrodų, tuo tarpu viršutinis sluoksnis skleidžia šviesą. Abiejų sluoksnių storiai siekia nuo 5 iki 200 nanometrų.

Tradiciniai LED taip ir netapo alternatyva elektros lemputėms, nes juos yra labai brangu pagaminti. Tuo tarpu OLED galės tapti pigia ir greita alternatyva tradiciniams LED bei galės būti gaminami masiškai, panašaus į laikraščių spausdinimą proceso metu.

Vis dėlto, prieš pradedant masinę gamybą, turės būti pašalinti keli technologijos trūkumai, tokie kaip neatsparumas vandeniui bei netolygus medžiagos pasiskirstymas.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...