Filipinuose atrastos naujos violetinių krabų rūšys

2012-04-24

Šeštadienį biologiškai įvairiapusiškuose, tačiau ekologiškai nesaugiose Filipinuose buvo atrastos keturios naujos gėlavandenių šviesiai violetinių krabų rūšys. Maži vėžiagyviai užsikasa po akmenimis ir minta negyvais augalais, vaisiais, dvėsena bei mažais vandens gyvūnais. Šie krabai gyvena mažose Palawan salų žemumų miškų ekosistemose, daugelis iš jų turi violetinį kiautą, o jų kojos ir žnyplės turi raudoną atspalvį.

„Yra žinoma, kad krabai gali skirti spalvas. Todėl, panašu, kad spalvos krabų gyvenime atlieka poravimosi funkciją. Remiantis nauja medžiaga, iš viso aptiktos penkios rūšys, keturios iš jų yra naujos mokslui“, – teigė tyrėjai. Keturios atrastos rūšys viena nuo kitos skiriasi savo kiauto forma, kojomis ir lyties organais.

Tarptautiniame Jungtinių Valstijų gamtos apsaugos sąraše Filipinai yra tarp 17 pasaulio šalių, pasižyminčių didžiausia Žemės augalijos ir gyvūnijos įvairove. Ropliai, paukščiai ir žinduoliai minta krabais, tačiau didžiausią pavojų jiems kelia ekosistemą griaunantis žmogus.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...