Živ viruso blokavimas

2011-09-20

Užkrėstųjų ŽIV-1 tarpe, vadinamieji viruso nešiotojai, kurie neplatina ligos, spontaniškai išlaiko neaptinkamą viruso dauginimosi lygį net ir be antivirusinės terapijos. Viruso integracija į pagrindinės ląstelės CDT4T chromosomas pastebimai sumažėjo lyginant su tais, kurie aktyviai serga šia liga. Viruso nešiotojų atsakas į virusą yra panašus į tų, kurie gauna efektyvų antivirusinį gydymą.

Tyrimo metu laboratorijoje buvo pašalintos CD4T ląstelės iš viruso nešiotojo, neužkrėsto šiuo virusu žmogaus ir apkrėstojo ŽIV-1, kurio liga progresuoja. Virusas labiau integravosi pastarųjų dviejų žmonių atvėju.

Šis tyrimas parodo, kad viruso integracija į chromosomas kažkokiu būdu yra suvaržyta viruso nešiotojų kūnuose. Manoma, kad tai vyksta dėl įgimtos ir įgytos imūninės sistemų sinerginės sąveikos.

 Manoma, kad šis tyrimas gali daug ko išmokyti apie tai, kaip imūninė sistema gali kovoti su virusu realaus gyvenimo sąlygomis. Jei bus išanalizuota, kas vyksta su pacientais, gali būti išrasti vaistai, sugebėsiantys užkirsti kelią ŽIV-1 viruso plitimui.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...