Materijos ir anti materijos generavimas iš vakuumo

2011-07-27

Pasak Mičigano Universiteto (JAV) mokslininkų. Esant tinkamoms sąlygoms (naudojant aukšto intensyvumo lazerio spindulį ir dviejų kilometrų ilgio dalelių greitintuvą) – įmanoma kažką sukurti iš nieko.

Mokslininkai ir inžinieriai sukūrė naujas lygtis, kurios parodė kaip didelės energijos elektronų pluoštas sujungtas su intensyviu lazerio impulsu gali suplėšyti vakuumą į pagrindinius materijos ir anti materijos komponentus.

“Mes galime apskaičiuoti kaip iš vieno elektrono gali būti pagaminta keli šimtai dalelių. Mes tikime, kad tai natūraliai vyksta netoli pulsarų ir neutroninių žvaigždžių” – pasakė Igor Sokolov, inžinerinių tyrinėjimų mokslininkas, kuris kartu su mokslininku John Nees, atliko šį tyrimą.

Šio darbo pagrindinis tikslas – parodyti, kad vakuumas nėra visiškai tuščias.

“Geriau teigti, kad vakuumas arba niekas yra materijos ir anti materijos derinys – dalelės ir antidalelės. Jų skaičius yra milžiniškas, tačiau mes negalime jų suvokti, nes jos atsveria viena kitą” – sako Sokolov.

Materija ir anti materija sunaikina viena kitą kai kontaktuoja įprastomis sąlygomis.

“Tačiau stipriame elektromagnetiniame lauke, šis tipiškas naikinimas, gali virsti naujų dalelių šaltiniu” – sako Nees. “Naikinimo metu, atsiranda gama fotonai, kurie gali generuoti papildomus elektronus ir pozitronus.

Gama fotonai yra didelės energijos šviesos dalelės. Pozitronas – anti-elektronas, jis pasižymi tokiomis pat savybėmis kaip elektronas, tik priešingomis – turi teigiamą krūvį.

Mokslininkai šį darbą apibūdina kaip teorinį proveržį, ir “kokybišką” šuolį teorijoje.

“Jei elektronas turi galimybę tapti trimis dalelėmis per labai trumpą laiką, tai reiškia kad jis jau nebe elektronas,” – sako Sokolov. “Elektronų teorija grindžiama tuo, kad elektronas bus toks amžinai. Tačiau mūsų skaičiavimais, kiekviena dalelė tampa trijų dalelių derinys ir tam tikru fotonų kiekiu.”

Mokslininkai sukūrė įrankį leisiantį ateityje praktiškai patikrinti skaičiavimus. Norėdami patikrinti teoriją, jie panaudos “Hercules” tipo lazerį, kuris bus pastatytas prie dalelių greitintuvo, Nacionaliniame Stanfordo universiteto dalelių greitintuvo laboratorijoje. Tokia infrastruktūra kol kas nėra suplanuota.

“Pagrindinis klausimas yra – kas yra vakuumas ir kas yra niekas” – sako Sokolov. “Tai tvirtai įsišakniję ne tik teorinėje fizikoje, tačiau ir mūsų filosofiniame suvokime – gyvenimo realybėje, netgi religiniame klausime, ar mes atėjome iš nieko…”

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...