Nauja fotoelektrinė medžiaga pakeis dabar naudojamus saulės elementus

2012-01-05

Japonijos laikraštis „Yomiuri Shimbun“ paskelbė, kad „Mitsubishi Chemical Holdings Corp.“ planuoja jau 2013 metais pradėti naujo tipo apdailos medžiagos gamybą. Tai bus fotoelektrinė organinė medžiaga, kuria galima padengti pastatų išorines sienas, ir kuri Saulės šviesą konvertuos į elektros energiją.

Skirtingai nuo tradicinių saulės elementų plokščių, kurios paprastai montuojamos ant pastatų stogų ar specialiose aikštelėse, nauja medžiaga galės būti naudojama pastatų sienų, esančių saulėtoje pusėje, padengimui.

Jos pagrindas – organiniai puslaidininkiai, gaminami iš naftos produktų. Iš šių puslaidininkių pagaminti saulės moduliai bus gerokai plonesni ir lengvesni, nei moduliai, pagaminti silicio pagrindu.

Jų galingumas siekia apie 80 vatų kvadratiniam metrui, o efektyvumas – apie 11 procentų, ir yra pilnai pakankamas praktiniam naudojimui. Palyginimui, šiuolaikinių tradicinių saulės modulių efektyvumas yra apie 14 – 20 procentų.

Organinių saulės elementų gamyba yra paprastesnė ir pigesnė, jiems nereikia naudoti tokių daug sveriančių medžiagų, kaip stiklas. Ekspertų teigimu, šių „Mitsubishi Chemical Holdings Corp.“ saulės elementų gamybos sąnaudos gali būti net dešimt kartų mažesnės, nei silicio.

Naujieji elementai galės būti naudojamos ne tik sienoms dengti, bet taip pat ant legvų konstrukcijų stogų, dengtose automobilių stovėjimo aikštelėse, kur tradicines plokštės yra sunku sumontuoti. „Mitsubishi“ jas planuoja naudoti ir ant elektrinių transporto priemonių korpusų, net užuolaidose, ir tikisi, kad ši nauja medžiaga gali smarkiai padidinti atsinaujinančios energijos plitimą.

Mokslas Plius

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...