Asmeninių kompiuterių BIOS greitai bus pakeistas UEFI

2011-07-05

25 metų asmeniniuose kompiuteriuose naudojamas BIOS greitai bus pakeistas UEFI leis kompiuteriui pasileisti per kelias sekundes.

Pasak BBC žinių, 2011 metais mes pradėsime matyti UEFI (unified extensible firmware interface arba suvienyta vartotojo sąsaja) dominavimą naujuose kompiuteriuose.

UEFI yra suprojektuotas taip, kad būtų žymiai lankstesnis nei senasis BIOS. BIOS pradėtas naudoti 1979 metais IBM kompiuteriuose ir per pastaruosius 25 metus nelabai pasikeitė. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl kompiuteris paleidžia operacinę sistemą daugiau nei per 25 sekundes.

Originalios EFI specifikacijos buvo sukurtos INTEL kompanijos, tačiau greitai tapo standartu, kuris dabar žinomas UEFI. UEFI forumas, nepelno siekianti korporacija, yra atsakinga už specifikacijos valdymą ir platinimą. Jų tikslas: pakeisti senąjį BIOS.

Mark Doran, UEFI forumo viršininkas, cituojamas: “Su UEFI mes tai gauname per kelias sekundes. Kalbant apie paleidimo greitį, mes dar nesame momentiniame lygmenyje, tačiau dabartinė padėtis yra kur kas geriau nei įprastas BIOS. Mes artėjame prie momentinio paleidimo greičio kiekvieną dieną.”

Kai kurie asmeninių kompiuterių gamintojai jau pradėjo naudoti UEFI ir sistemos administratorius, kurie prižiūri tūkstančius kompiuterių ir serverių.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...