„Apple“ pristatė naująjį „iPad 3“

2012-03-08

Bendrovė „Apple“ San Franciske šįvakar Lietuvos laiku įvykusiame renginyje spaudos atstovams pristatė naująjį savo planšetinio kompiuterio modelį „iPad 3“ su dvigubai didesnės raiškos „Retina“ ekranu, 4 branduolių vaizdo procesoriumi ir 4G LTE ryšio moduliu.

„Apple“ vykdomasis direktorius Timas Cooke’as, savo kalboje pabrėžęs, kad jo vadovaujama bendrovė 76 proc. pajamų per praėjusį metų ketvirtį gavo iš „pokompiuterinės eros“ produktų – „iPhone“ telefonų, „iPod“ grotuvų ir „iPad“ planšečių – pranešė, kad per paskutiniuosius 3 mėnesius visame pasaulyje buvo parduota 15 milijonų „iPad 2“ planšetinių kompiuterių. Pasak jo, dabar „iPad“ yra tikra nešiojamojo kompiuterio alternatyva, nes juo yra patogiau naudotis el. paštu, naršyti internetą, skaityti elektronines knygas. Prie „iPad“ sėkmės rinkoje, kuri stebina dar ir dėl to, kad šis produktas rinkoje pasirodė vos prieš dvejus metus, esą labai prisidėjo ir daugybė jam skirtų programų.

Po to T. Cooke’as renginio dalyviams pradėjo pristatinėti svarbiausias naujojo „iPad“ modelio „iPad 3“ savybes. Paaiškėjo, kad išoriškai naujoji „Apple“ planšetė praktiškai nesiskirs nuo „iPad 2“: ją išduos tik žymiai kokybiškesnis vaizdas ekrane. „iPad 3“ ekranas išliko to paties dydžio, tačiau jo raiška yra dvigubai didesnė nei „iPad“ ir „iPad 2“ – 2048 x 1536 vaizdo taškų. Iš viso naujajame ekrane yra 3,1 mln. vaizdo taškų, o tai reiškia, kad jo raiška yra 264 pikseliai viename colyje. T. Cooke’o teigimu, „iPad 3“ ekranas 44 proc. geriau perteikia spalvų sodrumą.

Naujojoje planšetėje naudojamas patobulintas „iPad 2“ diegiamo 2 branduolių procesoriaus modelis A5X, tačiau kompiuteryje bus 4 branduolių vaizdo procesorius. T. Cooke’o teigimu, A5X yra 4 kartus greitesnis už „Tegra 3“ procesorių.

Kol kas neaišku, kiek būtent darbinės atminties turės „iPad 3“, pristatymo metu tai nebuvo detalizuota. Anksčiau buvo spėjama, kad ji bus padidinta nuo 512 MB iki 1 GB.

„iPad 3“ fotokamera galinėje korpuso dalyje yra 5 MP raiškos, ji turi autofokusavimo galimybę ir gali filmuoti 1080p (HD) raiška. Įdomu, kad naujojoje planšetėje nebus skaitmeninio pagalbininko „Siri“, tačiau šį trūkumą iš dalies galės kompensuoti diktavimo funkcija, suderinama su anglų, prancūzų, vokiečių ir japonų kalbomis.

„iPad 3“ turi 4G LTE ryšio (21Mb/s HSPA+/42Mb/s DC-HSDPA / 73Mb/s LTE) modulį, be to, gali veikti kaip „Wi-Fi“ ryšio prieigos stotelė, prie kurios gali prisijungti 5 įrenginiai. Pranešama, kad planšetėje naudojama ta pati baterija, kaip ir ankstesniame modelyje, jos talpos turėtų pakakti 9 val. darbo naudojant LTE ryšį arba 10 val. naudojant „Wi-Fi“.

Naujasis planšetinis kompiuteris bus šiek tiek sunkesnis ir truputį plonesnis (8,8 mm), nei „iPad 2“. „iPad 3“ modeliai skirsis 4G LTE arba „Wi-Fi“ ryšio moduliais bei vidinės atminties kiekiu: 16, 32 ar 64 GB.

Modeliai tik su „Wi-Fi“ ryšiu kainuos 499, 599 ir 699 JAV dolerius, o su 4G LTE ir „Wi-Fi“ ryšiu – 629, 729 ir 829 dol.

„Apple“ pranešė jau priimanti išankstinius „iPad 3“ užsakymus. Naujųjų planšečių tiekimas rinkai prasidės kovo 16 dieną.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (1 votes, average: 2.00 out of 5)
Loading...