Kaip senėjimo procesai veikia atmintį

2011-10-11

Jorko Universitete atliktas tyrimas parodo, kaip amžius veikia smegenų veiklą.

Tyrėjai išstudijavo, kaip neuronų jungtys atsako į patiriamą apkrovą. Buvo nustatyta, kad patiriant apkrovą, tokią kaip nervų išsigimimas, susikuria daug kenksmingojo deguonies, kuris priverčia neuronų jungtis smarkiai išsiplėsti. To pasekoje jos nustoja funkcionuoti.

Nervų išsigimimą sukelia tokios ligos kaip Alzheimerio ar Parkinsono ligos.

Tyrimas laboratorijoje buvo atliktas su maistinėmis muselėmis, tačiau tokie patys procesai vyksta ir žmonių smegenyse. Tyrėjai tyrė lizosomą, atminties sutrikimą, kuris yra paveldimas ir nepagydomas. Jos metu neuronų jungtys smarkiai išsiplėčia, tačiau senėjimo proceso įtaka ligos progresavimui ir smegenų veiklai nebuvo aiškiai ištirta.

Tyrėjų teigimu, šis atradimas padės geriau suprasti neuronų funkcijų pakitimus smegenims senstant bei leis geriau perprasti Alzheimerio ir Parkinsono ligas.

Neuronų jungtys smegenyse nuolat keičiasi. Šie pokyčiai įgalina mūsų trumpalaikę bei ilgalaikę atmintį. Tyrimo metu nustatyta, kad smegenys sulig amžiumi vis sunkiau atlieka šiuos pokyčius tarp neuronų. Tai paaiškina, kodėl jungtys tarp neuronų nutrūksta sergant nervų degeneracijos liga.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...