Besigražindamos moterys kasdien užsitepa po 515 chemikalų

2011-08-03

Besigražindamos moterys kiekvieną dieną užsitepa ant veido ir ant kūno po 515 chemikalų, rašo telegraph.co.uk. Daugelyje grožio produktų yra daugybė ingredientų, dalis jų kenksmingi.

Tyrimas parodė, kad paprastai moterys naudoja iki 13-os produktų, daugumoje jų yra daugiau nei 20 ingredientų. Kvepalus sudaro vidutiniškai 250 ingredientų, kai kuriuos – net 400. Lūpų dažuose yra 33 ingredientai, losjone kūnui – 32, tuše – 29, rankų kreme – 11.

Tyrimą atliko kosmetikos kompanija „Bionsen“. Tyrime teigiama, kad kai kurie ingredientai sukelia vėžį, hormonų pusiausvyros sutrikimus, bėrimus ir alergijas. „Bionsen“ atstovė teigė: „Grožio procedūros stipriai pasikeitė – nuo prausimosi iki dirbtinio įdegio, reguliarių manikiūrų, dirbtinių blakstienų ir pridėtinių plaukų.“

Ankstesnis tyrimas parodė, kad trečdalis moterų iki 25-erių reguliariai naudoja produktus, skirtus moterims virš 40-ies ir be reikalo alina odą.

Tiesa, pastaruoju metu daugėja informacijos apie kai kurių kosmetinių priemonių pavojų sveikatai (pavyzdžiui, mes jau rašėme apie nesuderinamą saulės ir kosmetikos santykį), tačiau jos intensyvumas yra nepalyginamai mažesnis nei įprastinių gamintojų reklamų. Tuo labiau, jog ne visada iš pateiktos sudėties ir aišku, kas kenkia sveikatai, kas ne. Paprasčiausiai tai galima patikrinti internetinėse duomenų bazėse (pavyzdžiui www.cosmeticsdatabase.com), tačiau ne visada aiškus jose esančios informacijos patikimumas. Tad geriausias sprendimas – kometiką naudoti labai sakingai ir tik proginių situacijų metu.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...