Antivirusinės programos yra bevertės

2012-03-07

Jeremiah Grossmanas, kompanijos „WhiteHat Security“ techninis direktorius ir buvęs hakeris pravarde „MafiaBoy“ mano, kad antivirusinėms programoms ir ugniasienėms žmonės tik veltui leidžia pinigus.

J. Grossmano patirtis, kurio kompanija užsiima kompiuterinio saugumo konsultacijomis, rodo, kad pagrindinė užduotis bendraujant su klientu – paaiškinti, kad įdiegtos antivirusinės programos tik iš dalies apsaugo nuo kibernetinių grėsmių. J. Grossmanas mano, kad šios programos visiškai neapsaugo nuo realių grėsmių – duomenų nutekėjimo, pramoninio šnipinėjimo, diversijų ir t. t.

Tokios nuomonės laikosi ne tik J. Grossmanas. Nemažai kompiuterių saugumo specialistų nediegia antivirusinių programų savo kompiuteriuose. Jie tiesiog nesilanko įtartinose interneto svetainėse ir neatidarinėja failų iš nepatikimų šaltinių. Būtent šiems kompiuterio užkrėtimo būdams daugiausia dėmesio skiria antivirusinės programos.

Specialistai mano, kad antivirusinė programinė įranga dažnai nepadeda ir kompanijoms, juolab kad šių programų efektyvumas per pastaruosius 10 metų gerokai sumažėjo.

Vis dėlto visiškai atsisakyti antivirusinių programų kompanijos negali: tai būdas apsiginti nuo virusų dėl neapgalvotų darbuotojų veiksmų. Taip, antivirusinės programos neapsaugo nuo kryptingų atakų, tačiau jos iki šiol efektyvios darbuotojams lankantis abejotinose interneto svetainėse, peržiūrinėjant failus iš nežinomų šaltinių bei darant tai, ko saugumo specialistai nedarytų.

Kompanijos „Gartner“ skaičiavimais, 2011 metais antivirusinėms programoms kompanijos išleido daugiau nei 3 milijardus dolerių, o pavieniai namų vartotojai dar daugiau – apie 5 milijardus dolerių. Dar 6,5 milijardo dolerių yra vertinama ugniasienių rinka.


IT bazė

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...