BMW pristatė „laisvų rankų“ vairavimo technologiją

2012-01-26

BMW kompanija ir jos pristatyta nauja vairavimo technologija, paskutiniu metu traukia didelį žiniasklaidos dėmesį ir susidomėjimą. Spėjama, kad ši technologija plačiajam vartojimui bus prieinama tik po 10 – 15 metų. BMW pirmą kartą apie šią „ConnectedDrive Connect (CDC)“ sistemą pranešė dar 2011 metų rugpjūtį. Tačiau, šios technologijos bandymų vaizdo medžiaga buvo išplatinta tik šią savaitę. Vaizdo klipe 5 serijos BMW automobilis važiuoja greitkeliu (autobanu), o vairuotojas rankomis neliečia vairo. Pagrindinė klipo idėja: automobilis tam tikromis sąlygomis, gali važiuoti savarankiškai, tačiau vairuotojas yra visiškai atsakingas už visą vairavimo procesą ir turi būti pasiruošęs, bet kuriuo metu, perimti valdymą.

„Automobilio sistema laikosi visų eismo taisyklių“, – užtikrino kompanijos atstovai. Su CDC sistema, mašina gali stabdyti, greitėti, praleisti kitas mašinas, bei analizuoti eismo sąlygas. Ši sistema naudoja radarą, kameras, lazerinius skaitytuvus, ultragarsinius atstumo sensorius. Anot BMW atstovų, automobilis gali aplenkti ir lėčiau važiuojantį automobilį. Jeigu sistema užfiksuoja priekyje lėtai judančią kliūtį, ji ieško laisvos juostos, kur būtų galima persirikiuoti, aplenkti lėtesnę mašiną ir grįžti į pradinę poziciją. „Mūsų pagrindinis iššūkis buvo išplėtoti algoritmus, kurie galėtų susidoroti su visiškai naujomis, nestandartinėmis situacijomis. Iš esmės, sistema veikia visose greitkeliuose, kuriuos, prieš tai, mes aprašėme centimetrų tikslumu“, – teigė Nico Kaempchen, BMW grupės tyrimų ir technologijų centro, automatinio vairavimo technologijų projektų vadovas.

Anot kompanijos atstovų, ši technologija nėra sukurta tam, kad pasipuikuoti prieš konkurentus. Šis video klipas buvo skirtas tam, kad pademonstruoti sistemą, kuri gali būti sukurta po 15 metų. BMW šį klipą apibūdino kaip „progresuojančių technologijų tyrimą“. Apibendrinant, Europos mašinų gamintojų orientacija į automatinius automobilius nėra agresyvus dėmesio reikalavimas, tai daugiau vairuotojo pagalbinių technologijų pristatymas, kurios neišvengiamai įtakos visišką vairavimo automatizavimą. Šios industrijos technologijų ekspertai spėja, kad ši naujovė pirmiausia bus įdiegta prabangiuose automobiliuose, o tik tada bus paleista į rinką, plačiajam vartojimui.

Parengė: Martynas Vaičekauskas

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...