Ar Saulės vėjas galetų aprūpinti žemę energija?

2011-07-07

Žemės resursai senka, dauguma pasaulio mokslininkų siekia rasti alternatyvios energijos šaltinius, dalis mokslininkų žiūri į saulę,

kaip į pagrindinį atsinaujinančios energijos šaltinį. Tačiau žemėje sukurti veiksmingą saulės kolektorių sistema išlieka sunkus uždavinys. Nors saulės elementų efektyvumas sparčiai didėja, ir kuriamos naujos antžeminės saulės energijos panaudojimo technologijos, kai kurie mokslininkai ieško siek tiek arčiau saulės esančių energijos šaltinių – saulės vėjo.

Saulės vėjas yra įkrautų dalelių srautas, kuris juda iš saulės viršutinių atmosferos sluoksnių link žemės ir kitų planetų. Nors mes įpratę dalelių srautą vadinti “vėju”, jis negalėtų tiekti energijos tradiciniu vėjui būdu – vėjo turbinomis. Vietoj to, energiją iš saulės vėjo būtų surinkta didžiule bure dislokuota kosmose, tarp saulės ir žemės.

Vašingtono valstijos universiteto mokslininkai pateikė vieną pasiūlymą.
“Discovery News” pranešime nurodomos masyvios burės specifikacijos ir galimybės:

Pagal komandos paskaičiavimus, 300 metrų varinės vielos pritvirtintos prie dviejų metrų pločio imtuvo ir dešimties metrų burės, sugebėtų aprūpinti elektros energija 1000 namų.

Palydovas su 1000 metrų vielos ir 8,4 kilometrų bure, patalpinta beveik toje pat orbitoje, pagamintų vieną milijardų milijardą gigavatų elektros energijos.

Tikrasis iššūkis yra tai, kaip visa šią energiją pargabenti atgal į žemę. Viena idėja siūlo naudoti koncentruoto lazerio spindulį. Deja, milijonai kilometrų skirtų palydovą nuo žemiškojo taikinio ir pristatyti lazerio spindulį neišsiplėtusį, nepraradusį energijos būtų be galo sudėtinga.

Prireiks šiek tiek laiko saulės burėms pagaminti ir technologijoms nukreipiančios energiją įdiegti. Iki tol mes turėsime ir toliau naudoti saulės elementus.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (1 votes, average: 1.00 out of 5)
Loading...