Per „Skype“ plinta naujas virusas

2012-02-13

Interneto vartotojai, naudojantys pokalbių programą „Skype“, raginami būti atidūs ir nepulti peržiūrinėti tariamai jų draugų persiųstų nuorodų į juokingas nuotraukas.

Jei gavote žinutę iš savo „Skype“ draugų su tekstu „haha foto http://goo.gl/…?Facebook.com-IMG….JPG“ ar panašiu tariamai jų siųstos nuorodos variantu, neskubėkite ja naudotis, pataria interneto forumuose ir tinklalapiuose su tokiais atvejais susidūrę vartotojai. Pasak jų, labai panašu, kad per „Skype“ pradėjo plisti naujas virusas, kuris naudojasi šios programos vartotojų kontaktų sąrašais ir siuntinėja kitiems grupines žinutes su nuoroda į žalingą programinę įrangą.

Tokią nuorodą spustelėję vartotojai, norintys pamatyti nuotrauką, atidaro interneto naršyklės langą, tačiau, užuot išvydę nuotrauką, leidžia į savo kompiuterį parsiųsti Trojos virusą. Skelbiama, kad panašių žinučių vartotojai yra gavę ir per „Facebook“ pranešimų sistemą.

Su „juokingų nuotraukų“ siuntinėjimu per „Skype“ ar „Facebook“ susidūrusiems interneto vartotojams iš pradžių patariama pasiklausti šias žinutes neva atsiuntusių draugų, ar tikrai jie patys siuntė tokius pranešimus. Atsarga gėdos tikrai nedaro, ir verčiau eilinį kartą pasitikrinti prieš spustelint nuorodą, nei po to gaišti laiką stengiantis atsikratyti nežinomo „Trojos“ viruso, pataria „ExtremeDev.blogspot.com“.

Jei nuoroda jau buvo aktyvuota, belieka tikėtis, kad kompiuteryje veikia antivirusinė programa su naujausiais virusų aprašais, ir kad ji aptiks žalingą programinę įrangą. Manoma, kad naujasis „Skype“ virusas gali vogti „Skype“, „Facebook“ ar elektroninio pašto paskyrų prisijungimo duomenis.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...