Iššūkis programuotojams – sukurti programas palydovams

2012-03-12

Kovo 28 dieną JAV gynybos ministerijos agentūra DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) pradės konkursą, kurio metu mėgins rasti programuotojų – ir grupių, ir pavienių – kurie galėtų sukurti algoritmus mažiesiems Žemės palydovams, esantiems Tarptautinėje kosminėje stotyje, valdyti.

Šie valdymo algoritmai turi optimizuoti palydovų veikimą ir sutaupyti kuro, jiems orbitoje veikiant autonomiškai ir atliekant sudėtingus veiksmus: priartėjant prie kito skrendančio objekto, jį sugriebiant, net jei jis sukasi ar juda sudėtinga trajektorija.

DARPA teigimu, per keturis savaitės trukmės turus dalyviai DARPA svetainėje „Zero Robotics Website“ turės sukurti programinius algoritmus, kurie vėliau bus išmėginti nesvarumo sąlygomis valdant boulingo kamuolio dydžio palydovus, sukurtus Masačūsetso technologijos institute ir pavadintus SPHERES (Synchronized Position, Hold, Engage, and Reorient Experimental Satellites).

Taip tikimasi sukurti prietaisus, kurie, paleisti iš kosminio laivo, galėtų patys, tiesiogiai nevaldomi žmonių, rinkti įvairias kosmines šiukšles, ir ne tik šiukšles – vertinama, kad dabar geostacionarioje orbitoje skrieja apie 1300 palydovų, kurių vertė viršija 300 milijardų dolerių, ir nemažai jų būtų galima atnaujinti ir prikelti naujam gyvenimui tiesiog kosmose, negražinant į Žemę.

Besidomintys jau dabar gali užsiregistruoti „Zero Robotics Website“ svetainėje ir išmėginti savo gebėjimus sprendžiant keletą ten iš anksto pateiktų užduočių.


Mokslas Plius

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...