Google pristatė interneto turinio prenumeravimo paslaugą (Video)

2011-08-04

Bendrovė „Google” pristatė skaitmeninių leidinių prenumeratos internete paslaugą „Google One Pass“. Tai patogi interneto turinio apmokestinimo sistema, pirmiausia skiriama internetinių dienraščių, žurnalų, naujienų portalų leidėjams.

Naudojant „Google One Pass” galima paprastai įdiegti skaitmeninių leidinių prenumeratą. Leidėjai patys nustato savo leidinių kainą bei internete apmokestinamo turinio dalį ir platinimo sąlygas, teigiama bendrovės pranešime.

Tarp „Google One Pass” siūlomų turinio platinimo modelių yra tradicinė prenumerata, atitinkanti turinio platinimą RSS kanalais, ribota prieiga atsižvelgiant į atsisiunčiamų duomenų kiekį, nemokama prieiga prie turinio su galimybe apmokestinti tik tam tikrą jo dalį, galimybė skaitytojams nusipirkti teisę skaityti tik atskirus juos dominančius straipsnius.

Tais atvejais, kai leidinio skaitytojai prenumeruoja popierinę jo versiją, leidėjai gali pasiūlyti jam nuolaidą naudojantis internetine versija arba suteikti nemokamos prieigos prie jos teises, sakoma pranešime.

Visi atsiskaitymai naudojantis „Google One Pass„ tvarkomi per „Google“ internetinių mokėjimų sistemą „Google Checkout“. Pranešama, kad „Google“ už tai ims 10 proc. mokestį nuo leidėjų pelno.

Naudojantis „Google One Pass” įsigyti mokamą turinį gali ir kompiuterių su įprastinėmis interneto naršyklėmis savininkai, ir turintys išmaniuosius telefonus bei kitus nešiojamuosius įrenginius, kurių operacinė sistema „Google One Pass“ siūlo kaip atskirą programą. Vartotojų įsigytas turinys pasiekiamas iš bet kokių įrenginių naudojant tą pačią vartotojo paskyrą.

Skelbiama, kad pirmieji „Google One Pass„ naudoti pradėjo Vokietijos žurnalai „Focus“, „Stern“ bei leidybos koncernas „Alex Springer AG“, be kita ko leidžiantis dienraštį „Die Welt„, žurnalus „Maxim“ bei „Rolling Stone“.

„Google” atstovai pabrėžia, kad „Google One Pass“ galima naudoti žymiai plačiau, nei vien skaitmeninių leidinių prenumeratai – ši paslauga tinka žymiai platesniam turinio internete apmokestinimui.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...