Artimųjų Rytų gyventojai pranešė matę NSO

2012-06-08

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Gruzijos, taip pat ir sostinės Tbilisio, gyventojai stebėjo neatpažintą skraidantį objektą, kuris švytėjo.

Daugelis žmonių jį nufilmavo mėgėjiškomis vaizdo kameromis ir paskelbė įrašus socialiniuose tinkluose, kur ši tema plačiai svarstoma. Dalis mačiusiųjų teigia, jog nežinomas objektas buvo meteoras arba raketa. Socialinių tinklų duomenimis, tokie pat NSO buvo pastebėti Armėnijoje, Azerbaidžane, Izraelyje ir kitose šalyse.

Astrofizikas, profesorius Gija Džavachišvilis penktadienį žurnalistams pareiškė, kad „tokių reiškinių būna neretai, bet dieną paprastai į tai mažai kas kreipia dėmesį, o naktį visa tai aiškiai matyti, todėl šis objektas sukėlė tokį ažiotažą“.

Ketvirtadienio (birželio 7 dienos) vakarą šimtai Izraelio gyventojų skambino į policiją ir pranešė apie neva matytą neatpažintą skraidantį objektą (NSO), rašo „Yediot Ahronot“.

Buvo skambinama ir informuojama apie skraidantį objektą taip pat ir iš palestiniečių gyvenamų teritorijų. Be to, pažymi „Huffington Post“, jį pastebėjo ir Libano, Sirijos ir Irano gyventojai.

NSO pasirodė danguje 21 valandą vietos laiku. Anot mačiusiųjų, tai buvo švytintis objektas, už kurio driekėsi dūmų kamuolys. Vienu metu šis objektas ėmė judėti spiralės trajektorija. Danguje pasirodžius keistam objektui, socialiniame tinkle „Twitter“ buvo paleista paskyra #MideastUFO.

Astronomų asociacijos pirmininkas Ygalas Patas Elas pareiškė, kad šis objektas nėra meteoritas. Savo ruožtu Izraelio armijos atstovai pareiškė, kad karinių operacijų toje teritorijoje, kur buvo pastebėtas NSO, nevykdė.

2009 metais panašus objektas buvo pastebėtas Norvegijoje, bet išaiškėjo, kad tai buvo susiję su nesėkmingu rusų balistinės raketos paleidimu. „Yediot Ahronot“ interneto puslapyje informuojant apie NSO pažymima, kad birželio 7 dienos vakarą Rusija bandė balistinę raketą „Topol“. Ji buvo paleista iš „Kapustin Jar“ poligono Astrachanės srityje ir numušė sąlyginį taikinį Kazachstane. Oficialiai nepatvirtinta, kad „Topol“ paleidimas būtų susijęs su Izraelyje matytu NSO.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...