Tavo vardas susijęs su priimamais sprendimais

2011-08-23

Kas sudaro jūsų vardą? Raidės. Psichologai teigia, kad varde esančios raidės, o ypač pirmoji gali paveikti mūsų sprendimus, tokius, kaip su kuo sudarome santuoką

ir kokią gyvenamąją vietą pasirenkame. Šis reiškinys vadinamas „neišreikštasis egotizmas“.

2008 metais, 2 Belgijos tyrėjai nustatė, kad darbuotojai pastarojoje šalyje dažniau rinksis darbovietę jei pirmoji jų vardo raidė atitiks pirmąją darbovietės pavadinimo raidę.

„Voltas Disnėjus dirbo firmoje, kurios pavadinimas prasidėjo „D“ raide ne dėl nesąmoningo potraukio“, rašė Pensilvanijos universitetą atstovaujantis profesorius Uri Simonsonas, „bet dėl to, kad jis ja buvo pakrikštytas“.

Simonsonas išanalizavo 2004 metų politinės kampanijos rėmėjų sąrašus, kuriuose buvo surašyti rėmusių firmų ir jų darbuotojų vardai. Kaip ir belgai, jis išsiaiškino, kad pirmosios raidės atitiko. Tada jis palygino pirmųjų raidžių atitikmenis, su pirmų trijų raidžių atitikmenimis ir tai dar labiau atspindėjo žmonių vardų ir firmų pavadinimų panašumus.

Lygindamas pastaruosius jis išsiaiškino, kad pirmosios raidės efektas buvo nustumtas šalin trijų raidžių efekto, nes pastarasis turėjo stulbinančius 64 atitikmenis. Kodėl? Todėl, kad daugelis žmonių dirba savo įkurtose ir pavadintose kompanijose, arba tose, kurias įkūrė jų senelis ar brolis.
Simonsonas nepriima neišreikštojo egotizmo už gryną tiesą. „Turėdamas jaunus vaikus, aš negaliu įsivaizduoti, kad žmonėms jų raidė patiktų labiau už kitas raides“, pasisakė jis. Pirmosios raidės efektas greičiausiai suveiks priimant sprendimus srityse apie, kuriuos jūs nieko neišmanote ar ar tiesiog esate joms abejingas. Tarkime renkantis vyną ar investicijų fondą apie kuriuos tu nieko nežinai.

„Nėra taip, kad tai neturėtų jokios reikšmės – tiesiog svarbiuose sprendimuose raidės efekto reikšmė bus menka“, tęsia Simonsonas. Pirmoji raidė organizacijos sukuria „vieno vieneto skirtumą“. Kai jūs renkatės su kuo susituokti ar kur dirbti, jus galite rinktis iš daugybės tūkstančių galimybių.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...