Didinamos investicijos į mobiliųjų atsiskaitymų technologijas

2012-03-06

Atsiskaitymai mobiliuoju telefonu pamažu tampa realybe. Bankai, telekomunikacijų operatoriai ir interneto tiekėjai siekia šią atsiskaitymo sistemą padaryti prieinamą kiekvienam klientui. Tačiau, kol viena grupė siekia sistemą padaryti internete veikiančia elektronine „pinigine“ (angl. Wallet), kita grupė investuoja į infrastruktūrą, kuri vartotojams leis atsiskaityti mobilųjį telefoną nuskaitant specialiu skaitytuvu. Ši technologija yra įmanoma dėl artimojo lauko komunikacijos technologijos (angl. Near Field Communication technology, NFC) ir yra palaikoma interneto milžinės „Google“ ir „Orange“ bei „Vodafone“ telekomunikacijų operatorių.

Vartotojai, norintys naudotis šia paslauga, turi įsigyti telefonus su specialia įranga, savo ruožtu pardavėjai turi turėti naujus atsiskaitymų terminalus. Praeitą savaitę Barselonoje vykusios mobiliųjų telefonų parodos metu, specialistai tikrino telefonų suderinamumą su NFC technologija, o mikroschemų gamintojai „Gemalto“, „INSIDE Secure“ ir „STMicroelectronics“ pristatė savo mobiliųjų atsiskaitymų idėjas. „Nepaisant didelio susidomėjimo, daugelio bandymų ir pranešimų, mes dar esame toli nuo masinio šios technologijos naudojimo“, – teigė Patrick Flamant, operatoriaus „Ogone“ vadovas.

Analitikų teigimu atsiskaitymai NFC telefonais gali būti užtemdyti kitų, vartotojams patogesnių metodų (viešojo transporto kortelių, identifikacinių ženkliukų arba parduotuvių kortelių). „Man NFC technologija niekada neatstos atsiskaitymo būdų, kuriuos siūlo socialinis tinklas „Facebook“ arba „Paypal““,- teigė Gilles Blanc, grupės „Benchmark“ tyrimų direktorius. Iš tikrųjų, internetinių atsiskaitymų specialistas „PayPal“ jau turi 106 milijonus aktyvių vartotojų. Mobilieji atsiskaitymai jau yra realybė, 2011 metais yra atlikta 4 milijardai transakcijų, prognozuojama, kad 2012 metais šis skaičius išaugs iki 7 milijardų. „PayPal“ sistemos vartotojai pirkinius gali nuskaityti ir naudodamasis savo „PayPal“ sąskaita susimokėti telefonu. „Mums labai svarbu sekti kur apsipirkinėja mūsų vartotojai. Šiuo metu mes investuojame į fizinius aptarnavimo skyrius, nes norime bet kokiam apmokėjimo metodui pasiūlyti sprendimus“, – teigė „PayPal“ mobiliojo skyriaus prezidentas, David Macus.
Nuo šios savaitės Amerikos „PayPal“ vartotojai turės galimybę atsiskaityti daugiau nei 2000 šalies vietų. Tuo tarpu Amerikos kreditinių kortelių milžinės „Visa“ ir „Mastercard“ nutarė investuoti į abu, NFC ir išmaniųjų bei standartinių telefonų, apmokėjimų metodus. Kompanijos teigimu, paprastesni atsiskaitymo būdai geriau įsitvirtina besivystančiose šalyse.

„Orange Money“, dukterinė Prancūzijos operatoriaus „Orange“ įmonė, su „Visa“ pasirašė sutartį leidžiančią septynių Afrikos šalių ir Artimųjų rytų klientams (kur daugelis klientų iki šiol neturi banko sąskaitos) savo mobiliaisiais telefonais apmokėti sąskaitas. „Mobilusis telefonas yra kanalas, kuris skirtingose rinkose leidžia atlikti daugelį skirtingų dalykų“, – teigė Hannes van Rensburg, „Visa“ mobiliųjų atsiskaitymų vadovas. „Tai ne tiek technologija, kiek siekis vartotojams suteikti patogesnius, saugesnius ir greitesnius potyrius“, – teigė Javier Herraiz, „Santander Cards“ vadovas.

Parengė: Martynas Vaičekauskas

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...