Kitoks požiūris į riebalus

2012-07-20

„Atėjo laikas liautis smerkti riebalus. Svarbiausia yra žinoti kur jie slepiasi“, – sako magnetinio rezonanso ekspertas.

Jūs sakote, kad pastaraisiais dešimtmečiais riebalai yra smerkiami. Ką turite galvoje?

Tūkstančius metų buvo žavimasi žmonėmis, kurie dabar būtų laikomi turintys antsvorį. Didelis kūnas buvo klestėjimo ir vaisingumo ženklas. Jei pažvelgtumėte iš renesanso paveikslų į jus žvelgiančias moteris , pamatytumėte, kad jos turi nemažą antsvorį, tačiau jos buvo laikomos tikromis gražuolėmis. Per pastaruosius 30 metų yra pastebimas KMI mažėjimas ir su juo susijusi sveikatos samprata.

Ar mes iš tikrųjų taip klaidingai galvojame apie riebalus?

Jei gatvėje sustabdysite žmones ir paklausite ar jie yra patenkinti savo riebalų kiekiu, jų atsakymas bus – ne. Jei paklausite, ar jie nori jį sumažinti, jie atsakys – taip. Paklauskite kiek jie norėtų sumažinti savo riebalus, jie atsakys – visai. Riebalų atsikratymas neturėtų būti jūsų tikslas. Turėtų būti siekiama sukaupti sveikatai nepavojingą riebalų kiekį.

Kas yra kaltas dėl tokio požiūrio į riebalus?

Nėra dienos be laikraščio ar žurnalo straipsnio, pasakojančio skaitytojams, kaip sumažinti riebalų kiekį. Ne vienas straipsnis neužsimena, kad tam tikras riebalų kiekis yra labai svarbus mūsų organizmui.

Koks turėtų būti mūsų požiūris į kūno riebalus?

Daugelis žmonių mano, kad riebalai yra tik perteklinių kalorijų kaupimo vieta. Tačiau, tai – puikus organas, padedantis sudėtingiems organizmo veiklos reguliavimo procesams, palaikyti pastovią vidinę terpę. Riebalai kontroliuoja ir reguliuoja jūsų vaisingumą, apetitą ir nuotaiką. Jūsų imuninė sistema tinkamai neveiks, jei jūs neturėsite tinkamo riebalų kiekio.

Ar mityba be riebalų yra žalinga?

Mes įrodėme, kad žmonės, kurie laikosi griežtos dietos gali turėti problemų. Manekenės turi daug riebalų kepenyse ir tai yra nesveika. Be to, jų KMI yra labai žemas – nuo 15 iki 16. Skirtumas tarp grožio ir sveikatos sampratos sukėlė tam tikras problemas. Mes manome, kad žmonės yra gražūs, jei jų KMI yra labai mažas, tačiau jie būtų daug sveikesni jei jų KMI būtų – 24.

Ar visi riebalai yra geri?

Paaiškinimas, kodėl jūsų kūne kaupiasi riebalai, atskleidžia jūsų gyvenimo būdą. Per didelis riebalų kiekis, bet kurioje kūno vietoje yra blogai. Riebalų perteklius kepenyse yra kenksmingas. Poodiniai riebalai esantys ant sėdmenų atlieka apsauginę funkciją.

Ar svarbu kur kaupiasi riebalų perteklius?

Neabejotinai. Naudodami naujas vizualizacijos metodikas esame atskleidę išskirtinius riebalų pasiskirstymo atvejus. Dėl padidėjusio riebalų kiekio vidaus organuose, kai kurie žmonės priklauso tam tikrų ligų rizikos grupėms, tačiau jų kūno riebalų kiekis yra normalus. Tokius žmones mes vadiname Tofi – liekni savo išore, bet stori viduje. Manoma, kad vidiniai riebalai sukelia dviejų rūšių diabeto ir širdies ligas. Kiti žmonės, be didelio poveikio savo vidaus organams, gali padidinti išorinį riebalų kiekį.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...