Užmiršdami geriname atmintį

2011-10-22

Tyrėjai teigia, kad kai kuriais atvejais užmiršimas gerina atminties savybes.
Prisiminimai susikaupia labai greitai. Šie dalykai gali visiškai perkrauti mūsų smegenis ir mokymąsi padaryti neįmanomu dalyku.

Laimei, tai nevyksta. Mes galime apeiti nederamus prisiminimus norėdami prisiminti mums reikiamus dalykus. Tyrėjai bando suprasti, kaip smegenys atsirenka dalykus, kuriuos reikia pamiršti, o kuriuos – išsaugoti.

Tyrimo metu dalyvių buvo paprašyta įsiminti paukščių sąrašą. Antrosios testo dalies metu jiems buvo pateikta užduotis, kuri reikalauja žinių apie pusę sąraše esančių paukščių. Ši testo dalis priverčia pamiršti apie kitą pusę sąrašo. Tyrėjai teigia, kad pamiršdami nereikalingą informaciją, dalyviai galėjo geriau išspręsti jiems pateiktas užduotis. Tai parodo, kad užmiršimas vaidina svarbų vaidmenį problemų sprendimo bei atminties procese.

Užmiršimas vaidina svarbų vaidmenį ir kasdieniame gyvenime, pavyzdžiui, gavus naują telefono numerį, tikrai nėra būtina prisiminti senojo, arba nėra būtinybės prisiminti kur šį rytą buvome pastatę automobilį. Ši informacija yra svarbi tik tuo momentu, tačiau įsėdus į automobilį šią informaciją reikėtų pamiršti, kadangi kitą rytą automobilį greičiausiai statysime kitoje vietoje.

„Mes turime atnaujinti savo atmintį, kad galėtume atsiminti dalykus, kurie yra iš tikrųjų reikalingi“ – teigia tyrėjai.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...