Google išleis pigiausius planšetinius kompiuterius

2012-03-20

Rinkai ruošiamas pirmasis firminis „Google“ planšetinis kompiuteris, neoficialiais duomenimis, gali tapti pačiu pigiausiu pasaulyje tokios paskirties įrenginiu, kainuosiančiu apie 390 litų.

Būsimoji „Google“ planšetė sąlyginiu pavadinimu „Google Nexus“, apie kurią neoficiali informacija pastarosiomis savaitėmis sklando vis dažniau, gali būti žymiai pigesnė, nei manyta. Apie tai, remdamasi savo šaltiniais, skelbia interneto svetainė „AndroidandMe.com“. Jos žiniomis būsimasis planšetinis kompiuteris „Google Nexus“ kainuos 149 – 199 JAV dolerius (391 – 522 Lt), o ne 199 – 249, kaip buvo skelbiama anksčiau.

Šaltinio teigimu, dar labiau kainą sumažinti leis kitas procesorius, kuris bus naudojamas vietoj tariamai numatyto 4 branduolių „Nvidia Tegra 3“. Jis taip pat patvirtino anksčiau pasirodžiusią informaciją, kad „Google“ planšetės ekranas bus 7 colių (17,5 cm).

Neatmetama galimybė, kad „Google Nexus“ gali būti naudojamas JAV bendrovės „Texas Instruments“ gamybos procesorius. Pasak IT žiniasklaidos, bendrovė „Amazon“, ruošdama rinkai savo populiarųjį planšetinį kompiuterį „Kindle Fire“, taip pat ketino naudoti „Tegra“ procesorių, tačiau šio sumanymo atsisakė po to, kai „Texas Instruments“ pateikė naudingesnį pasiūlymą.

„AndroidandMe.com“ skelbia, kad „Google Nexus“ gali būti diegiamas ir bendrovės „Qualcomm“ procesorius „Snapdragon“, nes firminį „Google“ planšetinį kompiuterį gaminsianti Taivano bendrovė „Asustek“ seniai bendradarbiauja su „Qualcomm“.

Kovo pradžioje „AndroidandMe.com“ redaktorius Tayloras Wimberly pranešė iš informuotų šaltinių neseniai pasibaigusioje parodoje „Mobile World Congress 2012“ gavęs informaciją apie būsimąjį „Google“ planšetinį kompiuterį. Jį esą gamins Taivano bendrovė „Asustek“. Šis kompiuteris turės 7 colių įstrižainės ekraną ir naudos operacinę sistemą „Android 4.x Ice Cream Sandwich“.

T. Wimberly teigimu, „Google“ savo naująjį verslo partnerį pasirinko po to, kai „Asustek“ pernai „Mobile World Congress 2011“ parodoje pristatė savo planšetę „MeMo“ su 4 branduolių procesoriumi. Ji kainavo 249 JAV dolerius. Ši naujovė „Google“ vadovams padarė tokį įspūdį, kad vėliau buvo pradėtos derybos su „Asustek“ dėl firminio „Google“ planšetinio kompiuterio gamybos. Tačiau „Google“ iškėlė vieną sąlygą: mažmeninė šios planšetės kaina negali viršyti 199 JAV dolerių (maždaug 520 litų).

Jei T. Wimberly teigimu, „Google“ savo naująjį verslo partnerį pasirinko po to, kai „Asustek“ pernai „Mobile World Congress 2011“ parodoje pristatė savo planšetę „MeMo“ su 4 branduolių procesoriumi. Ji kainavo 249 JAV dolerius. Ši naujovė „Google“ vadovams padarė tokį įspūdį, kad vėliau buvo pradėtos derybos su „Asustek“ dėl firminio „Google“ planšetinio kompiuterio gamybos. Tačiau „Google“ iškėlė vieną sąlygą: mažmeninė šios planšetės kaina negali viršyti 199 JAV dolerių (maždaug 520 litų).

Jei gamintojams pavyks dar labiau sumažinti „Google Nexus“ planšetinio kompiuterio kainą, kuri gali siekti vos 149 JAV dolerius, tai būtų pati pigiausia planšetė pasaulyje. Jei jos techninės savybės būtų konkurencingos dabartinių planšetinių kompiuterių rinkoje, „Google“ prekės ženklas ir naujos „Android“ OS galimybės gali rimtai atsiliepti pasaulinei šių įrenginių rinkai, kurioje kol kas viešpatauja bendrovė „Apple“. Tai patvirtina ir „Google“ mobiliųjų įrenginių verslo vadovo Andy Rubino, pareiškusio, kad bendrovė siekia laimėti planšetinių kompiuterių lenktynes, žodžiai. „2012-aisiais mes padvigubinsime savo pastangas. Galite neabejoti, kad šioje srityje mes tapsime nugalėtojais“, – pareiškė jis interviu leidiniui „The Verge“.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...