Rusija į Marsą paleis naują zondą

2011-11-08

Šią naktį Rusija į Marsą paleis zondą, kurio tikslas – surinkti planetos palydovo Fobo uolienų pavyzdžius. Ši misija gali tapti pirmąja sėkminga planetine misija nuo Tarybų Sąjungos subyrėjimo.

„Phobos-Grunt“ Zondas bus paleistas iš Kazachstane esančio kosmodromo Zenit-2SB raketa šešiolika minučių po vidurnakčio Maskvos laiku.

Rusija tikisi, kad ši misija pažymės pergalingą valstybės sugrįžimą į planetinių tyrinėjimų sritį. Per pastaruosius kelis dešimtmečius Rusija neįvykdė nei vienos misijos, tuo tarpi Jungtinės Amerikos Valstijos savo zondais išstudijavo tolimiausius Saulės sistemos kampelius.

Jei misija pavyks, ji leis užmiršti vieną didžiausių ištikusių nesėkmių, kai Mars-96 zondą, vos pakilusį virš žemės atmosferos, ištiko gedimas ir jis sudužo vandenyne 1996-aisiais.

Ši misija vykdoma tada, kai didžiausios pasaulio valstybės pradėjo šnekėti apie žmogaus nusiuntimą į raudonąją planetą per ateinančius du dešimtmečius.

Iki šiol Rusijai nesisekė su Marso tyrinėjimais. Begalė Rusijos rengtų misijų nepavyko, tuo tarpi NASA mėgavosi didžiule sėkme, pasiekta Mariner ir Viking zondais. Pastarieji sugebėjo nusileisti planetos paviršiuje.

Paskutinį kartą Tarybų Sąjunga zondus į Marsą – pavadintus Phobos – siuntė devintajame dešimtmetyje. Pirmasis taip ir nepasiekė Marso orbitos, o kontaktas su antruoju buvo prarastas iškart po atvykimo į planetos orbitą.

Jei viskas vyks pagal planą, Phobos-Grunt zondas Marsą pasieks 2012-aisiais, o jo nusileidimo aparatas Fobo paviršiuje nusileis 2013-aisiais. Į žemę jis grįš 2014-ųjų rugpjūtį.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...