Biuro darbuotojai sudegina tiek pat kalorijų, kiek medžiojantis aborigenas?

2012-07-27

Mokslininkų atlikto tyrimo išvada tapo sensacija – nejudrus gyvenimo būdas nesusijęs su nutukimo epidemija. Biurų darbuotojai sudegina tiek pat kalorijų, kaip ir medžiokle bei gamtos gėrybių rinkimų užsiimančios aborigenų gentys, praneša „The Telegraph“.
Leidinio „PLoS ONE“ puslapiuose pasirodžiusioje tyrimo ataskaitoje pirmą kartą pateikiamas tradicinės visuomenės atstovo energijos suvartojimo paskaičiavimas. Pasirodo, kad nepriklausomai nuo gyvenimo būdo, žmonės sudegina maždaug tiek pat kalorijų.

Tyrimui vadovavęs Hermanas Pontzeris iš Hanterio koledžo Niujorke (JAV) kartu su kolegomis iš Stenfordo ir Arizonos universitetų nustatė, kad kažkokiai veiklai išeikvojus vos daugiau energijos, kitur jos bus sutaupyta. Paprasčiausia, žmogus to nepastebi.
Mokslininkai taip pat pažymi, kad Vakarų šalyse žmonės suvartoja daugiau kalorijų. Be to, kalorijų suvartojimas pastebimai išaugo per pastaruosius penkis dešimtmečius. Žmonės neretai suvalgo daugiau, nei reikia normaliam egzistavimui. O jei jau kalbėti apie fizinį aktyvumą, tai jis leidžia išsaugoti sveikatą net senatvėje. Apie tai byloja aborigenų genčių stebėjimai. Pavyzdžių, jie rečiau serga širdies ligomis.


www.DELFI.lt

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...