"Google" planuose – nuosavi palydovai

2011-07-27

Eksperimentai su į didelį aukštį kylančiais meteorologiniais balionais, į stratosferą iškeliančiais „Google“ „Nexus S“ išmaniuosius telefonus, atskleidė, kad jie gerai atlaiko ekstremalų šaltį ir vėją maždaug 30 kilometrų aukštyje.

Tačiau, pasak leidinio, „Google“ siekiai neapsiriboja vien tik stratosfera – ji siekia žymiai aukščiau. „Nexus S“ produkto vadybininkas Zi Wangas žurnalui „New Scientist“ patvirtino, kad šiuo metu „Google“ veda derybas su viena dirbtinius Žemės palydovus gaminančia D. Britanijos bendrove dėl „plataus vartojimo palydovų“, kurie remtųsi „Nexus S“ išmaniųjų telefonų technologijomis, gamybos.

Jo teigimu, „Nexus S“ techninės ir programinės įrangos galimybės yra pakankamos naudoti tokiuose palydovuose.

Kam „Google“ prisireikė nuosavų „plataus vartojimo“ – kad ir ką tai reikštų – palydovų, galima tik spėlioti, sakoma pranešime. Palydovai suteikia galimybę lengvai perduoti informaciją į didelius geografinius regionus ir leidžia išvengti telekomunikacijų paslaugų tarpininkų, atvesdami „Google“ „informacinius vamzdynus“ tiesiai prie bendrovės paslaugų vartotojų.

Tačiau ką būtent „Google“ norėtų ir galėtų transliuoti iš kosmoso? TV, o gal plačiajuosčio palydovinio interneto signalus, o gal ruošiasi kažkaip perkelti savo „debesį“ į kosmosą? – retoriškai kalusia „Neowin“, neatmesdamas prielaidos, jog taip galbūt siekiama sukurti naują internetinės reklamos technologiją.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...