Kiek jūs galite pasitikėti savo atmintimi?

2012-07-17

Charles Fernyhough įspėja, kad atmintis yra svarbus dalykas. Tam, kad mintimis nukeliautumėte į praeitį, turite tinkamai sudėlioti savo prisiminimus.

„Šviesos dalelės“ (Pieces of Light), tai Charles Fernyhough knyga, kurioje autorius aprašo sparčiai besivystantį atminties mokslą, pristatydamas jį per savo asmeninių prisiminimų prizmę.

Žeminančios „naktinio puoduko“ pratybos padeda autoriui atskleisti fragmentiškus ir iškrikusius vaikiškus prisiminimus iki jiems pavirstant žodine išraiška. Tuo tarpu jaudinantys pokalbiai su velione senele paryškina jo samprotavimus apie senstantį protą ir stebėtinai gerą pasakojamąją atmintį.

Rašytojui neturinčiam tiek asmeninės patirties galima suklupti ir nusileisti iki banalybių bei pataikavimų, tačiau Charles Fernyhough, psichologas ir romanų rašytojas, išlieka santūrus ir lyriškas.

Kaip ir visi geri leidiniai, ši knyga naujomis spalvomis nušviečia asmeninį skaitytojo gyvenimą. Kadangi Fernyhough nagrinėja, kaip smegenys nuolat perrašo savo praeitį, tai beveik neįmanoma ne abejoti savo prisiminimų tikslumu. Mes netgi negalime pasikliauti ypatingai vaizdžiais prisiminimais. Daugiau negu trys dešimtmečiai mokslinių tyrinėjimų, patvirtino Salvadoro Dali teiginį, kad skirtumas tarp netikrų ir tikrų prisiminimų yra toks pat kaip ir tarp brangenybių – visada netikros brangenybės atrodo tikroviškiau ir puikiau.

Fernyhough sako, kad mūsų prisiminimai gali būti prasimanymas, tačiau tai yra mūsų pačių prasimanymas ir mes turėtume juos branginti.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...