Miražo efektas daiktus padaro nematomais

2011-10-04

Mokslininkai sukūrė maskuojantį įrenginį, kuris ne tik išnaudoja keisčiausio gamtos reiškinio pranašumus, bet ir turi kitų unikalių savybių. Geriausiai įrenginys veikia po vandeniu.

Šis unikalus įrenginys naudoja anglies nanovamzdelių skydą. Tai yra vienos molekulės storio anglies skydas, susuktas į cilindrinius vamzdelius.

Nanovamzdeliai yra tokio paties tankio kaip oras, tačiau jų stiprumas yra kaip plieno. Jų išskirtinis sugebėjimas praleisti šilumą į aplink esančią erdvę įgalina šią medžiagą sukurti miražo efektą.

Miražo efektas, dažniausiai matomas dykumose arba ilguose keliuose vasaros metu, yra optinis reiškinys, kurio metu šviesos spinduliai palinksta taip, kad atstumas iki tolimų objektų atrodo mažesnis.

Elektrinės stimuliacijos metu, anglies nanovamzdelių skydas gali būti lengvai įkaitinamas iki aukštos temperatūros. Tokiu atvėju jie perduoda šilumą į supančią erdvę, taip sukeldami staigų temperatūros pokytį. Kaip ir miražo atvėju, šis temperatūros pokytis priverčia šviesos spindulius aplenkti objektą. Taip objektas tampa nematomas.

Skelbiama, kad toks renginys gali būti lengvai įjungiamas ir išjungiamas, o geriausiai jis veikia po vandeniu.

Tyrėjai teigia, kad būtų įdomu tokį maskuojantį įrenginį išbandyti realiomis sąlygomis. Manoma, kad toks įrenginys galėtų būti plačiai panaudojamas hidrolokatorių praktikoje.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...